Ciekawe lekcje w Warszawie

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 25 lipiec 2014 Opublikowano: piątek, 25 lipiec 2014 Drukuj E-mail

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Woli Dębińskiej zakończyli realizację projektu Comenius wycieczką edukacyjną do Warszawy w dniach 8 i 9 lipca. Posługując się metodą gry miejskiej rozwijali swą spostrzegawczość celem lepszego poznawania stolicy. Spacer po Warszawie rozpoczęli od oglądania panoramy miasta z XXX piętra Pałacu Kultury. Następnie udali się na Stare Miasto, które jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Warszawie. Zobaczyli Zamek Królewski, Starówkę, Kolumnę Zygmunta, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Barbakan i inne zabytki. Niepowtarzalną atmosferę tego miejsca tworzą nastrojowe uliczki i romantyczne zaułki sprzyjające spacerom i poznawaniu historii miasta. Przemieszczając się Traktem Królewskim i oglądając po drodze pomnik patrona szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, rozwijali swą wrażliwość religijną i patriotyczną oraz oddawali część poległym chwilą ciszy i zadumy. Ciekawą lekcję z wychowania obywatelskiego otrzymali w Sejmie. Mieli możliwość zasiadać w ławach sejmowych i spacerować korytarzami sejmowymi. Kolejnym punktem pierwszego dnia zwiedzania były Łazienki Królewskie. Uroczymi alejkami można było dojść do pomnika Chopina, Belwederu, Pałacu na wyspie itd. Spacer zakończono utrwaleniem obrazów poprzez plener malarski. W drugim dniu pobytu uczniowie zdobywali nową wiedzę i doświadczenia uczestnicząc w praktycznych pokazach z zakresu fizyki, techniki, biologii i chemii w Centrum Nauki Kopernik. Na koniec pobytu w stolicy, podczas wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego, uczniowie zbierali informacje na temat tego wydarzenia historycznego, jego przebiegu i losów jego uczestników. Mieli okazję zobaczyć też Stadion Narodowy. Mimo zmęczenia wycieczka dostarczyła wszystkim jej uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Zdobytą wiedzą o stolicy kraju uczniowie mogli podzielić się ze swoimi kolegami i koleżankami, jak również uczestnikami projektu z krajów partnerskich.

Odsłony: 1969

Konkurs1 Edit