Małopolski Turniej Piłki Nożnej

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 26 wrzesień 2014 Opublikowano: piątek, 26 wrzesień 2014 Drukuj E-mail

Małopolski
Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców - Gimnazjada
Pt. „Mini – Champions League 2014”

Urząd Marszałkowski w Krakowie, Starostwo Powiatowe w Brzesku, Urząd Gminy w Dębnie, Zespół Szkół w Woli Dębińskiej, UKS „Atlas” Wola Dębińska, Dębińskie Centrum Kultury byli organizatorami Małopolskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców - Gimnazjada Pt. „ Mini – Champions League 2014” o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego - Marka Sowy, Starosty Powiatu Brzesko – Andrzeja Potępy, Wójta Gminy Dębno - Grzegorza Bracha i Dyrektora Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej - Bogusławy Faron.

Mini Liga Mistrzów miała na celu przede wszystkim poszukiwanie talentów piłkarskich, popularyzację piłki nożnej wśród młodzieży, uaktywnienie środowiska lokalnego oraz promocję Ligi Mistrzów. Turniej uroczyście otwarli Starosta Powiatu Brzesko – Andrzej Potępa, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury - Włodzimierz Gurgul i Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej - Bogusława Faron.

W turnieju udział wzięły szkoły gimnazjalne - drużyny chłopców (drużyny biorące udział w turnieju, otrzymały nazwy drużyn uczestniczących w Lidze Mistrzów). Poszczególne reprezentacje składały się z 4 zawodników i 1 bramkarz plus 3 zawodników rezerwowych.

Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Powiatu Brzesko, Wójta Gminy Dębno i Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej ufundowali nagrody w postaci pucharów i dyplomów za miejsca od I do III. Drużyny zajmujące miejsca od I do III otrzymały również medale i piłki.

W turnieju udział wzięło 11 drużyn z trzech powiatów: Bochnia, Brzesko, Proszowice: Gimnazjum Wola Dębińska - Real Madryt, Gimnazjum Bielcza - Celtic Glasgow, Gimnazjum Jadowniki – Arsenal Londyn, Gimnazjum Porąbka Uszewska - Manchester City, Gimnazjum Koszyce - Chelsea Londyn, Gimnazjum Bochnia nr 1 – FC Barcelona, Gimnazjum Sufczyn – Paris Saint Germain, Gimnazjum Gnojnik - Apolonia Nicosia, Gimnazjum Łysa Góra – Atletico Madryt, Gimnazjum Szczurowa - Bayern Monachium, Gimnazjum Borzęcin - Borusia Dortmund.

Turniej rozegrano systemem grupowym w grupach „każdy z każdym”.

Wyniki meczów grupowych:

Apolonia Nicosia - Real Madryt 0:0

FC Barcelona – Atletico Madryt 3:1

Apolonia Nicosia - Atletico Madryt 0:2

Real Madryt – FC Barcelona 0:3

Apolonia Nicosia - FC Barcelona 1:3

Real Madryt - Atletico Madryt 2:3

Borusia Dortmund – Arsenal Londyn 3:4

Chelesa Londyn – Bayern Monachium 5:0

Borusia Dortmund - Bayern Monachium 3:0

Arsenal Londyn - Chelesa Londyn 2:2

Borusia Dortmund - Chelesa Londyn 2:1

Arsenal Londyn - Bayern Monachium 4:2

Grupa C

Manchester City – Celtic Glasgow 1:3

Celtic Glasgow - Paris Saint Germain 4:0

Manchester City - Paris Saint Germain 1:2

Klasyfikacja grupowa:

1. FC Barcelona – 9 pkt.
  2. Atletico Madryt – 6 pkt.
  3. Real Madryt – 1 pkt.
  4. Apolonia Nicosia – 1 pkt.

1. Arsenal Londyn – 7 pkt.
  2. Borusia Dortmund – 6 pkt.
  3. Chelesa Londyn - 3 pkt.
  4. Bayern Monachium – 0 pkt.

Grupa C

1. Celtic Glasgow – 6 pkt.
  2. Paris Saint Germain – 3 pkt.
  3. Manchester City – 0 pkt.

Mecze eliminacyjne 1/6 finału:

Celtic Glasgow - Arsenal Londyn 3:7

FC Barcelona - Borusia Dortmund 6:1

Atletico Madryt - Paris Saint Germain 2:5

Mecze strefy finałowej:

Arsenal Londyn - FC Barcelona 1:3

Arsenal Londyn - Paris Saint Germain 2:3

FC Barcelona - Paris Saint Germain 4:1

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. FC Barcelona - Gimnazjum Bochnia nr 1

2. Paris Saint Germain - Gimnazjum Sufczyn

3. Arsenal Londyn - Gimnazjum Jadowniki

4-6. Atletico Madryt - Gimnazjum Łysa Góra, Celtic Glasgow – Gimnazjum Bielcza, Borusia Dortmund – Gimnazjum Borzęcin

7-9. Chelesa Londyn - Gimnazjum Koszyce, Real Madryt – Gimnazjum Wola Dębińska, Manchester City – Gimnazjum Porąbka Uszewska.

10-11. Apolonia Nicosia – Gimnazjum Gnojnik, Bayern Monachium – Gimnazjum Szczurowa.

Składy zwycięskich drużyn:

Gimnazjum Bochnia nr 1- FC Barcelona: Dawid Stokłosa, Michał Bieżychudek,Jakub Polański, Jakub Leśniak, Konrad Bilski, Dominik Majcher (trener: Piotr Bednarek)

Gimnazjum Sufczyn - Paris Saint Germain: Jakub Stypka, Szymon Michałek, Marcin Gala, Jakub Matura, Sławomir Świstak, Kamil Roczniak, Hubert Myszkowski (trener: Marek Przeklasa)

Gimnazjum Jadowniki – Arsenal Londyn: Edgar Kotarba, Dawid Lizak, Patryk Koczaski, Artur Wardecki, Nikodem Kamieniecki, Adrian Wielgosz, Mateusz Czyż (trener: Daniel Bujak)

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Dawida Stokłosę z drużyny Gimnazjum Bochnia nr 1- FC Barcelona.

Inicjatorami i pomysłodawcą turnieju był Jaromir Radzikowski – Prezes UKS „ Atlas” Wola Dębińska.

Nagrody w postaci pucharów, dyplomów, medali i piłek wręczyli Wójt Gminy Dębno – Grzegorz Brach i Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej – Bogusława Faron.

Wszystkie mecze prowadził sędzia z Wydziału Sędziowskiego TOZPN - Mariusz Stolarz.

Szkolapamieta1logotyp