''Cudowna tkanina''

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 09 maj 2007 Opublikowano: środa, 09 maj 2007 Drukuj E-mail

W drugim półroczu roku szkolnego 2006/2007 odbywały się zajęcia Koła Teatralnego dla uczniów szkoły podstawowej. Grupa pracowała nad scenariuszem pt. "Cudowna tkanina", który jest fragmentem sztuki "Król malowany" Urszuli Kozioł.
Przedstawienie zostało wystawione dla szkoły podstawowej 18 kwietnia 2007 r. Odbyły się dwa spektakle, dla klas IV-VI i I-III.
Aktorzy włożyli wiele wysiłku w prace nad scenografią i strojami, które były przygotowane bardzo pomysłowo i starannie. Nad całością prac czuwała p. Małgorzata Brzuchacz opiekunka grupy. A oto obsada przedstawienia:
Król - Albert Piechnik
Ochmistrz - Robert Siemieniec
Minister - Rafał Koczwara
Dama dworu I - Monika Jarosz
Dama dworu II - Weronika Franczyk
Mindziuś-Ciach - Anna Greń
Pindziuś-Mach - Justyna Bartosz Grupa zaprezentowała spektakl 19 kwietnia 2007 r. w czasie SZKOLNYCH SPOTKAŃ TEATRALNYCH W NIEDŹWIEDZY, gdzie zajęła III miejsce. W nagrodę uczestnicy wyjadą do Tarnowskiego Teatru na spektakl "Marysia i krasnoludki". Nagrodę ufundowało Dębińskie Centrum Kultury. Nadesłała: M.Brzuchacz
(Zdjęcia w Naszej Galerii)

M Konkurs N