Wakacje

Projekt „Trzymaj formę”

Opublikowano: poniedziałek, 17 czerwiec 2024 Drukuj E-mail

W mijającym roku szkolnym klasa 6 wzięła udział w projekcie propagującym zdrowy styl życia, promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną pod hasłem „Trzymaj formę”. To już XVII edycja projektu, w której co roku uczestniczy coraz więcej szkół. Celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin.

Uczniowie klasy 6 realizowali projekt na lekcjach biologii, wychowania fizycznego i zajęciach z wychowawcą. Uczyli się o zbilansowanej diecie i odpowiednim odżywianiu oraz jak nie marnować żywności. Metodą projektu tworzyli makietę zdrowego talerza. Dowiedzieli się o nawykach żywieniowych mieszkańców innych krajów i porównali z naszymi polskimi realiami. Przede wszystkim zrozumieli, że każdy jest kowalem swojego losu i już dziś przez odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczną, kształtuje swoją przyszłość.

MP4211281