ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 10 kwiecień 2019 Opublikowano: środa, 10 kwiecień 2019 Drukuj E-mail

Uczniowie naszej szkoły już w miniony piątek obchodzili Światowy Dzień Zdrowia, który przypada na 7 kwietnia. Tym razem dla najmłodszych zorganizowano Turniej Wiedzy o Zdrowiu. Trzyosobowe drużyny, które reprezentowały każdą z klas, zmagały się z różnymi zadaniami w kilku konkurencjach. Oprócz wysokiego poziomu wiedzy na temat zdrowia zespoły wykazały się bardzo dobrą sprawnością fizyczną, prezentując ciekawe propozycje gimnastyki porannej. Pozostali uczniowie, którzy kibicowali swoim drużynom, z zaciekawieniem słuchali pytań i odpowiedzi. Również pani dyrektor Agata Jankowska i pani wicedyrektor Małgorzata Sacha znalazły czas, aby śledzić przebieg turnieju.

Poziom grup był bardzo wyrównany, dlatego jury postanowiło jednakowo nagrodzić wszystkie cztery drużyny. A każdy uczeń z klas I – III otrzymał pamiątkową smycz i cukierki. Nasza higienistka pani Renata Brożek przygotowała ulotki, m.in. na temat zdrowego odżywiania, które wychowawcy rozprowadzili w swoich klasach.

Podczas tej szkolnej uroczystości zostały też wręczone nagrody za konkurs przygotowujący uczniów do Dnia Zdrowia pt: „Zdrowie jedno mamy i co dzień o nie dbamy”. Prace konkursowe zostały zaprezentowane podczas turnieju, a w przygotowanie dekoracji włączyły się dziewczynki z kl. IIA: Justynka Wiśniowska, Natalka Gawor, Zosia Serafin i Ola Powroźnik.

Zarówno smycze, jak też nagrody książkowe zostały ufundowane przez Radę Rodziców - dziękujemy za wsparcie finansowe!

Mamy nadzieję, że ta forma edukacji prozdrowotnej stanie się cyklicznym wydarzeniem w naszej szkole.

Organizatorzy

Odsłony: 243

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

11tki2
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.