U nas też się działo! NOC BIBLIOTEK

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 07 czerwiec 2016 Opublikowano: wtorek, 07 czerwiec 2016 Drukuj E-mail

W tym roku nasza szkolna biblioteka wzięła udział w Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

W pierwszym etapie popołudniowym wzięły udział dzieci z klas drugich wraz z wychowawczyniami, od godz. 17:00 do godz. 20:00. W czasie zabawy dzieci mogły wczuć się w rolę Michała Anioła malującego sklepienie kaplicy, pisarza tworzącego tabliczkę glinianą pismem klinowym w Babilonie, pisać piórem w obsadce jak Tosia z „Plastusiowego pamiętnika” M. Kownackiej. Posłuchać bajki „Basia i wolność” Z. Staneckiej i M. Oklejak, a po bajce zasiąść na tronie w koronie i wymyślić zarządzenie by wszystkim było lepiej ze sobą żyć. Po tych trudach dzieci zasiadły w „sali kinowej” na poduchach i mogły obejrzeć film „Magiczne drzewo” zajadając się popcornem. Po projekcji dzieci zostały odebrane przez rodziców.

 

W drugiej części wzięli udział gimnazjaliści z klas pierwszych od godz. 20:00 do godz. 23:00. Niespodzianką był gość wieczoru artysta-fotografik pan Marcin Sacha, który opowiadał o swojej pasji prezentując fotografie przyrody, pejzaży, fotografie z podróży, a także przykłady fotografii kreacyjnej w poszczególnych etapach jej powstawania. Zachęcał uczniów do uważniejszego patrzenia na świat nawet ten najbliższy. Uczniowie zostali obdarowani fotografiami przyrody, które mogli sobie wybrać sami według gustu i otrzymać autograf autora.

Po pożegnaniu gościa przeszliśmy na poddasze gdzie odbył się „teatr nóg”. Uczestnicy wykonując zadania musieli wykazać się spostrzegawczością i pomysłowością. Po salwach śmiechu przeszliśmy do nastroju lirycznego. Zorganizowaliśmy koncert gitarowy Mateusza Kłuska, który po części koncertowej akompaniował rozśpiewanej publiczności. Losowaliśmy i czytaliśmy „Ultraodżywcze mądrości”, wiersze z podziałem na role. A na zakończenie uczniowie odtańczyli „Belgijkę”. Wspólnie spędzony czas zawsze jednak płynie za szybko. Dlatego umówiliśmy się zarówno z młodszymi jak i starszymi na spotkanie w przyszłym roku.

Odsłony: 1353

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

Euroweek
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.