Widowisko Dumy i Radości w Krakowie

Opublikowano: niedziela, 28 październik 2018 Drukuj E-mail

Dnia 19 października 2018 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach Stulecia Niepodległości zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Świętowanie rozpoczęło się mszą świętą na Wawelu koncelebrowaną pod przewodnictwem metropolity krakowskiego ks. abp. Marka Jędrzejewskiego. Po mszy św. reprezentacje z całego województwa małopolskiego, uformowawszy szyki, przemaszerowały ulicami Krakowa, by złożyć kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Celem młodzieży maszerującej w strojach z epok, które  symbolizowały zrywy narodowe, był Park im. Henryka Jordana w Krakowie. Przy akompaniamencie Orkiestry Górniczej z Wieliczki nastąpiła prezentacja poszczególnych grup biorących udział w Widowisku. Uczestnicy mieli również przygotowany poczęstunek. Można było się spotkać z reprezentacjami szkół sąsiadujących, a także wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących.

Collage23