Wieczór z nauką

Opublikowano: poniedziałek, 01 październik 2018 Drukuj E-mail

W piątek, 28 września, odbyła się 12. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. Wydarzenie to co roku przyciąga w całej Małopolsce wielu spragnionych wiedzy młodych ludzi. Nie inaczej było w Tarnowie, gdzie tradycyjnie przygotowano wiele atrakcji. Nasza młodzież z klas III gimnazjum miała okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu. Odwiedziliśmy I Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową.Naukowcy, studenci i uczniowie poszczególnych szkól przygotowali w tym roku mieszankę nowości i sprawdzonych, lubianych przez odwiedzających atrakcji. Trudno wymienić wszystkie pozycje niezwykle bogatego programu. Były wykłady i zajęcia popularnonaukowe z bardzo wielu dziedzin nauki (matematyka, ekonomia, informatyka, filologie, sztuka, elektrotechnika, przyroda, fizjoterapia i wiele innych), pokazy chemiczne i astronomiczne, prezentacje robotów, warsztaty: graficzne, ekonomiczne czy inżynierskie. Tradycyjnie już, w murach PWSZ swoje stoiska przygotowali w tym roku: Komenda Miejska Policji, Zespół Szkół Technicznych z Mościc i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie. Część uczestników wyjazdu powróci do tych szkół już jako ich uczniowie w nowym roku szkolnym.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

MP2092990
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.