Gminny Drużynowy TURNIEJ MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY dla klas I gimnazjum

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 06 czerwiec 2006 Opublikowano: wtorek, 06 czerwiec 2006 Drukuj E-mail

Dnia 30 maja 2006 r. w Publicznym Gimnazjum w Woli Dębińskiej odbył się Gminny „Turniej Matematyczno – Przyrodniczy”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych gimnazjów z Porąbki Uszewskiej, Sufczyna i Woli Dębińskiej. Łącznie 32 uczniów. Pracowali w drużynach dwuosobowych.

Tabela zawodników:

Kamil Wojnicki

Marcin Maćko

Sufczyn

Konkurs rozpoczął się o godz.9:00 na sali gimnastycznej.
Zebranych powitała pani dyrektor mgr Lucyna Migdał. Następnie koordynator konkursu, mgr Renata Bzdak przypomniała uczestnikom jego regulamin. Nad przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele mgr Renata Bzdak i mgr Urszula Lipińska oraz mgr Małgorzata Brzuchacz. Konkurs przebiegał zgodnie z przyjętym regulaminem. Na planszach były odnotowywane wyniki każdej drużyny (punktowy i czasowy). Zawodnicy mogli sprawdzać więc swoją pozycję na bieżąco.
Konkurs zakończył się o godz. 11:30.
Po podsumowaniu wyników przez nauczyciela - koordynatora uczniowie dostali poczęstunek i wzięli udział w ankiecie ewaluacyjnej. Ostateczna klasyfikacja:

• I miejsce: Rafał Bojdo i Tobiasz Folak ( klasa Ib, Wola Dębińska) - (102 punkty w czasie 40 minut 55 sekund)
  • II miejsce: Marcin Maćko i Kamil Wojnicki (Sufczyn) - (102 punkty w czasie 46 minut 11 sekund)
  • III miejsce: Sebastian Greń i Kamil Kawa (kl. Ib, Wola Dębińska) - (101 punktów w czasie 45 minut 10 sekund)

O godz.1230 pani dyrektor mgr Lucyna Migdał rozdała nagrody i dyplomy oraz uroczyście zakończyła konkurs. Za zajęcie I, II, III miejsca drużyny zostały nagrodzone. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Widać było duże zaangażowanie uczniów, dobrą zabawę i chęć zwycięstwa. Uczniowie wykazali się umiejętnością logicznego myślenia, pomysłowością i oryginalnością.

Każda z drużyn wzięła udział w dziewięciu konkurencjach. Były to:

• z matematyki: Tangram, Krzyżówka, "Odkryj karty", Domino;
  • z fizyki: Uzupełnianka;
  • z chemii: Rebusy;
  • z biologii: gra w karty "Piotruś-Biolog";
  • z geografii: gra „Jakie to miasto?”;
  • oraz gra planszowa "Wiedza ogólna" – integrująca wiedzę z przedmiotów objętych konkursem.

Wykres "Łatwość zadania" przedstawia podsumowanie wyników konkursu.

Nadesłała: Renata Bzdak
(Zdjęcia w Naszej Galerii)

PC020514