Święta Wielkanocne

"Śniadanie daje moc"

Opublikowano: środa, 14 listopad 2018 Drukuj E-mail

8 listopada uczniowie naszej szkoły z klasy I wraz z rodzicami i wychowawczynią panią Lucyną Muchą przyrządzili i spożywali wspólnie śniadanie. Przygotowane ono zostało zgodnie z przepisem babci Ani, bo nie ma nic smaczniejszego od przepysznych naleśników. Dzieci zasiadły do wspólnego stołu w związku z udziałem w kolejnej edycji ogólnopolskiego programu pt. „Śniadanie Daje Moc”. Głównymi jego założeniami były:

- zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka,
- przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Uczniowie klasy I samodzielnie przygotowali poczęstunek. Nadziewali naleśniki, dobierali owoce, kroili, smarowali, dekorowali, a każdy według własnego pomysłu. Dzieci zwróciły uwagę, iż kolorystyka ich śniadania odpowiada barwom narodowym. Biała śmietana, czerwony mus truskawkowy położony na naleśnikach, przypominały o zbliżającej się uroczystości obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do tego wykonali tematyczną gazetkę, malowali owoce, dzielili się wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Każdy z nich przypomniał sobie obowiązujące zasady. Talerze zostały puste. „Szkoda, że w szkole nie ma takiego śniadania codziennie" – skomentował Dominik.

Za rok znowu kolejna edycja tego programu. Na pewno weźmiemy w niej udział.

Szkoladohymnudyplom