Wycieczka na pocztę

Opublikowano: piątek, 16 listopad 2018 Drukuj E-mail

W listopadzie uczniowie pierwszej klasy naszej szkoły udali się z panią Lucyną Muchą do Urzędu Pocztowego w Dębnie w związku z realizacją zagadnień z zawodoznawstwa. W czasie wycieczki dzieci zobaczyły, jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. Zwiedziły różne pomieszczenia, zapoznały się z ich funkcjami. Obejrzały skrzynkę pocztową, mogły zobaczyć, co jest w środku. Wizyta ta poprzedzona była zajęciami , na których dzieci dowiedziały się, w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jak wygląda droga listu od adresata do odbiorcy. Uczniowie przeprowadzili rozmowę z pracownikiem poczty, Panią Marią, która przybliżyła im znaczenie wyrazów takich jak: list, jego rodzaje, paczka, adresat, nadawca. Dzieci mogły zaobserwować, jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca na poczcie, w tym praca doręczyciela. Podczas odwiedzin utrwalały nawyk kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Przy okazji uczniowie zrealizowali jedno z zadań, jakiego podjęli się w ramach projektu "Piękna Nasza Polska Cała". Polegało ono na wykonaniu pocztówki ze swojej miejscowości i wysłaniu jej do organizatora - Pani Ludmiły. Dzieci z zadowolonymi minami wróciły do szkoły.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

MIMG 2160
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.