Święto szkoły

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 06 czerwiec 2006 Opublikowano: wtorek, 06 czerwiec 2006 Drukuj E-mail

Największa placówka oświatowa w Gminie Dębno - Zespól Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej - obchodziła święto patrona. Już od czterech lat na przełomie maja i czerwca odbywa się uroczystość związana z Prymasem Tysiąclecia. W jej przygotowanie zaangażowani są przez kilka miesięcy w roku uczniowie, nauczyciele i rodzice. Organizowane są konkursy wiedzy o Patronie i wystawy prac plastycznych, uczniowie wykonują albumy i gazetki okolicznościowe, piszą wiersze. „To wielka postać, wzór dla nas dorosłych i dla młodzieży - powiedział Wiesław Kozłowski, dyrektor Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej - dlatego robimy wszystko, by naszego patrona przybliżyć nie tylko uczniom, ale i mieszkańcom naszej Gminy. Właściwe obchody rozpoczęły się uroczystym przemarszem pocztów sztandarowych, uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości do kościoła parafialnego w Dębnie, gdzie odbyła się msza święta. Po powrocie do szkoły, wszyscy zgromadzeni obejrzeli i wysłuchali montażu słowno - muzycznego pod tytułem „Najwyższą wartością jest człowiek”. Następnie nagrodzono laureatów konkursów i przedstawiono krótkie podsumowanie pracy i osiągnięć uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

W Zespole Szkół w Woli Dębińskiej uczy się obecnie 531 uczniów w 18 oddziałach. Zatrudnionych jest 44 nauczycieli i 14 pracowników administracji i obsługi. W krótkiej historii szkoły odnotowano liczne sukcesy uczniów w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych. Do najważniejszych należy zaliczyć laureatów małopolskich konkursów przedmiotowych: historycznego (I miejsce Edyty Bodury w 2004r.), geograficznego (IV miejsce Justyny Kutek w 2005r.), matematyczno - przyrodniczego (Tobiasz Chamioło w 2005r.), matematycznego (VIII miejsce Beaty Witek w 2006r.) i finalistów tychże konkursów. Na podkreślenie zasługuje II nagroda zdobyta przez Dagmarę Piekarczyk z klasy IIId w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce”. Uczennica odebrała nagrodę w kancelarii premiera rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Nie sposób pominąć małopolskiego konkursu „Wiem więcej”, w którym Paweł Wolak uczeń klasy IIId został laureatem i w nagrodę pojedzie na ośmiodniową wycieczkę do Francji. Poza tym należy wspomnieć o wyróżnionych uczennicach w wojewódzkim turnieju „Zachować dziedzictwo kulturowe dla przyszłych pokoleń”. Są nimi Aleksandra Zawierucha, Sylwia Hebda i Patrycja Jeleń. Dyrektor zespołu Szkół w Woli Dębińskiej Wiesław Kozłowski stwierdza, że osiągnięcia uczniów nie byłyby możliwe gdyby nie olbrzymi wkład pracy i zaangażowanie ze strony nauczycieli pracujących w tej szkole.
Wszystkie listy gratulacyjne i podziękowania które otrzymuje szkoła m.in. od Marszałka Województwa Małopolskiego, Premiera Rządu Polskiego, Centrum Kultury w Krakowie, Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie są dowodem na wysoki poziom nauczania i efektywne prowadzenie zajęć pozalekcyjnych. „Za to co robią jestem im bardzo wdzięczny i chcę serdecznie podziękować i życzyć dalszych sukcesów w pracy dydaktyczno - wychowawczej” - dodaje dyrektor szkoły.

Img 20231210 143852