ERASMUS+ na WĘGRZECH

Opublikowano: środa, 05 grudzień 2018 Drukuj E-mail

ERASMUS+
„Podróż po Europie z aktywizującymi metodami nauczania”

W dniach od 25 listopada do 1 grudnia trzy uczennice z naszej szkoły: Patrycja Smoleń, Karolina Bojdo, Magdalena Wołek wraz z koordynatorem projektu, panią Barbarą Legutko i opiekunem, panią Zuzanną Jarek pojechały do miejscowości Ruzsa na Węgrzech.

Tam spotkały się z uczniami i nauczycielami z Włoch, Hiszpanii, Grecji i Węgier.

Podczas kilkudniowego pobytu zwiedziły Budapeszt (budynek parlamentu, muzeum nauki ), Szeged (kościół wotywny, instytut naukowy, muzeum dinozaurów).

Uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych prowadzonych przez zespoły: węgierski, hiszpański, włoski i grecki. Obejrzały ciekawe doświadczenia chemiczne, biologiczne i fizyczne, prezentacje multimedialne na temat akcji charytatywnych w partnerskich krajach. Brały udział w zabawach angielskich prezentujących aktywizujące metody nauczania.

Pani Barbara Legutko wraz z naszymi uczennicami przygotowała interesujące gry językowe z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i tabletów. Uczniowie rywalizowali ze sobą i utrwalali wiedzę. W nagrodę otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Gminy Dębno i Starostwo Powiatowe w Brzesku.

W przedostatni dzień w Domu Kultury odbyła się pożegnalna impreza, w czasie której uczestnicy projektu, uczniowie, nauczyciele, rodziny goszczące obcokrajowców oraz mieszkańcy miejscowości Ruzsa, zobaczyli występ węgierskiego zespołu tanecznego, sami nauczyli się kilku tańców, skosztowali węgierskich tradycyjnych potraw.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu na Węgrzech. Cieszymy się, że mogliśmy poznać kulturę tego pięknego kraju. Dziękujemy za gościnność dyrekcji i nauczycielom ze szkoły partnerskiej.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

MPB290037
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.