Zakończenie projektu Erasmus+ "Wielojęzyczny nauczyciel"

Opublikowano: środa, 05 grudzień 2018 Drukuj E-mail

Początkiem grudnia zakończył się trwający przeszło rok projekt, pt. „Wielojęzyczny nauczyciel inspiracją i kluczem do sukcesu uczniów” finansowany w ramach europejskiego programu Erasmus +.  Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 23 962,00 Euro do wykorzystania na szkolenia zagraniczne nauczycieli i podniesienie jakości nauczania.

Nadrzędnym celem naszego projektu było dogłębne poznanie metodologii CLIL (Content and Language Integrated Learning), czyli połączenia nauki języka angielskiego oraz języka niemieckiego z poznawaniem zagadnień z innych obszarów kształcenia.

Szczegółowy opis i galeria zdjęć: Wielojęzyczny nauczyciel inspiracją i kluczem do sukcesu uczniów

Ponadto pragnęliśmy również przygotować pedagogów do podjęcia współpracy międzynarodowej angażującej uczniów oraz wdrożyć do oferty naszej placówki innowacje pedagogiczne, które zachęcałaby uczniów do jak najczęstszego używania języka angielskiego bądź niemieckiego w szerszym zakresie, a nie tylko podczas regularnych lekcji z tego przedmiotu.

W projekcie wzięło udział 8 nauczycieli przedmiotów takich jak: język angielski, język niemiecki, matematyka, język polski, plastyka, muzyka oraz edukacja wczesnoszkolna. Podczas trwania projektu podjęte zostały różne działania, a wszyscy uczestnicy zostali starannie przygotowani do wyjazdu. Pedagodzy brali udział w zarówno kursach językowych, jak
i metodyczno-kulturowych z dominującym aspektem CLIL. Każdy z uczestników mobilności otrzymał  certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności oraz dokument Europass Mobility.

Koordynatorem projektu była Pani Magdalena Ogar-Kieraś.

 

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

MDSCN0074
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.