Program profilaktyczny DEBATA

Opublikowano: czwartek, 13 grudzień 2018 Drukuj E-mail

 

Dnia 30 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dedykowane uczniom szkół podstawowych, w których wzięli udział uczniowie klasy piątej A i B oraz szóstej. Debata jest to program rekomendowany m. in. Przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Program ten z zakresu profilaktyki alkoholowej autorstwa Krzysztofa Wojcieszka adresowany jest głównie do młodzieży, u której w większości nie nastąpiła  jeszcze inicjacja alkoholowa. Ma on charakter uprzedzający, jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu i towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy abstynencji.

Przekazywane treści wbudowane są w trzy podstawowe strategie działań profilaktycznych:

  • korekta przekonań normatywnych,
  • kształtowanie systemu wartości,
  • wiedza o realnych konsekwencjach.

Do pracy w zajęciach zostali zaproszeni nauczyciele naszej szkoły.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

J.Dawid
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.