I zlot szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 06 czerwiec 2006 Opublikowano: wtorek, 06 czerwiec 2006 Drukuj E-mail

"KOCHAM OJCYZNĘ WIĘCEJ NIŻ WŁASNE SERCE."
Pod takim hasłem w dniach 29 i 30 maja br. wybrani uczniowie Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej wraz z opiekunami wzięli udział w I Zlocie Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Data zlotu zbiegła się z 25 rocznicą śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego patrona naszej szkoły.
Pierwszego dnia, po uroczystej inauguracji Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki odbył się wykład księdza biskupa Józefa Zawitkowskiego, a po nim program artystyczny i wernisaż prac plastycznych. Nauczyciele wzięli udział w seminarium pt. „Jak uczyć patriotyzmu?”, a uczniowie z zajęciach warsztatowych. W godzinach wieczornych uczestniczyli we Mszy Świętej koncelebrowanej przez Prymasa Polski Ks. Józefa Glempa, w Katedrze św. Jana na Starym Mieście. Później nastąpił uroczysty przemarsz pod pomnik Prymasa Tysiąclecia, gdzie odbył się Apel Jasnogórski. Najważniejszym punktem drugiego dnia Zlotu było spotkanie z władzami Rzeczpospolitej Polskiej. Uczennica klasy IIId Dagmara Piekarczyk w towarzystwie Dyrektora Zespołu Szkół - Wiesława Kozłowskiego odebrała nagrodę w kancelarii premiera Kazimierza Marcinkiewicza za zajęcia II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie na plakat poświęcony Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Natomiast Oliwia Klecka z klasy VI Szkoły Podstawowej i Justyna Bartosz z klasy IIId gimnazjum wzięły udział w spotkaniu z prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim. Po oficjalnych spotkaniach zwiedzali stolicę m.in. Łazienki, plac Piłsudskiego, Stare Miasto i muzeum Powstania Warszawskiego.
Dla wszystkich uczestników zjazdu to niezapomniane chwile, które stały się źródłem wielu refleksji. Wyjazd był doskonała lekcją historii i wychowania patriotycznego oraz poszanowania godności drugiego człowieka.

MP4011270