… dla Niepodległej

Opublikowano: sobota, 10 listopad 2018 Drukuj E-mail

Nie znajdzie się już chyba żaden Polak, który nie zna daty odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku bowiem przypadło nam w udziale świętować setną rocznicę Niepodległej. W naszej szkole świętowanie rozpoczęliśmy w czwartek uroczystą akademią. Młodzież w programie artystycznym zaprezentowała słowem i muzyką drogę, jaką Polacy musieli pokonać,  by ostatecznie odzyskać upragnioną wolność. Kilka podniosłych momentów tej akademii zapewne zapadnie w pamięć widzów, spośród których najwymowniejszym było rozwijanie, tuż przed odśpiewaniem Hymnu Polski, dziesięciometrowej biało – czerwonej flagi w absolutnej ciszy. Wysłuchaliśmy ponadto Nokturn 21 Fryderyka Chopina  w wykonaniu uczennicy klasy III gimnazjum, pieśni i piosenki patriotyczne, w tym drugi hymn Polski – „Rotę”. Młodzież z klas gimnazjalnych zaprezentowała układ taneczny do poloneza Michała Kleofasa Ogińskiego o wymownym tytule „Pożegnanie Ojczyzny”, a na koniec najmłodsi z klas I – III - swoją piosenkę. Mamy nadzieję, że ta akademia skłoniła naszych uczniów do refleksji i pozwoliła poczuć dumę z faktu, że jesteśmy Polakami.

Koncert 2017 22