Święto Patrona

"Piękna Nasza Polska Cała"

Opublikowano: wtorek, 01 styczeń 2019 Drukuj E-mail

Sprawozdanie z Międzynarodowego Projektu "Piękna Nasza Polska Cała"

UCZESTNICY: dzieci z klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej.

Uczniowie klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej, wraz z wychowawczynią, z wielką radością przystąpili do Międzynarodowego Projektu pt. „Piękna Nasza Polska Cała”. Wykonali wszystkie 20 zadań. Ich realizację rozpoczęli od posadzenia koło szkoły „Drzewa Pamięci”, symbolu życia i wolności (zad 16). Stworzyli pocztówkę z naszej miejscowości, którą wysłali do Pani Ludmiły - organizatora projektu (zad.12). Razem ze społecznością szkolną 9 listopada o godz.11.11 bili „Rekord dla Niepodległej” w śpiewaniu hymnu państwowego. Pierwszoklasiści oraz ich rodzice nauczyli się 4 zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” (zad.1). Dużą przyjemność sprawiło im wykonanie kącika patriotycznego „Piękna Nasza Polska Cała” (zad. 7), który jest podziwiany przez przybywających do szkoły gości. Czas projektu był okresem wytężonej pracy. Pierwszoklasiści nauczyli się kilku piosenek patriotycznych, tj. „Myślimy o Polsce”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Płynie Wisła płynie” (zad.4). Współuczestniczyli w szkolnej akademii z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Zaśpiewali piosenkę „Myślimy o Polsce” (zad. 3). Podczas zajęć otwartych dla rodziców (zad. 2) odbył się konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej (zad. 6), wspólny dla rodziców i dzieci „Turniej wiedzy o Ojczyźnie” (zad. 19) oraz Pokaz Mody Patriotycznej (zad. 15). Nad wszystkim czuwała komisja, która wyłoniła zwycięzców. A walka była zacięta! Dzieci otrzymały prezenty i okolicznościowe dyplomy. Niejednemu z rodziców łza się w oku zakręciła. Uczniowie wspólnie z rodzicami wykonali prace plastyczne na temat „Małej Ojczyzny”. Ich wytwory zostały przekazane na różne konkursy, gminne, rejonowe czy ogólnopolskie. Tam zdobyły miejsca i wyróżnienia, a także zakwalifikowały się na wystawy (zad. 14). Uczniowie klasy I odbyli wycieczkę do najbardziej znanego punktu w miejscowości związanego z historią, pod Pomnik Niepodległości, który powstał w 20 rocznicę jej odzyskania. Dzieci poznały jego historię i zapaliły znicze (zad. 18). Z radością wykonały kolejne zadanie. Nauczyły się tańczyć poloneza (zad.5). Poznały zabawy ludowe, które znają również ich dziadkowie, a jest ich ponad 10 (zad. 9). Pracując grupowo, stworzyły prace plastyczne „Strój ludowy naszego regionu”, czyli krakowiankę i krakowiaka, które zdobią korytarz (zad. 8). Korzystając z przepisu babci Ani, uczniowie usmażyli pyszne naleśniki, samodzielnie nadziali i udekorowali, a potem ze smakiem zjedli (zad. 10). Własnoręcznie wykonali pocztówki dla Powstańców i wysłali do Muzeum (zad.13). „Polska- Biało-Czerwoni” to hasło zawodów sportowych, w których uczestniczyli (zad. 20). Lekcja wychowania fizycznego była wówczas inna, na pewno zostanie im w pamięci. Dzieci i rodzice zaangażowali się w konkurs fotograficzny Zdjęcia zostały przekazane na Gminny Konkurs Fotograficzny pt. „Biało-czerwone impresje”. Uczennica Julcia zdobyła I miejsce (zad. 17). Na koniec wykonali prezentację multimedialną na temat swojej miejscowości pt. „Na skrzydłach historii” (zad. 11).

Wszystkie zadanie zostały udokumentowane zdjęciami i filmami (+prezentacja) i umieszczone na stronie projektu.

„Cieszymy się bardzo, że wzięliśmy udział w tak wielkim przedsięwzięciu i że udało się nam przez 3 miesiące wykonać wszystkie zadania. Nic nie zastąpi doświadczenia, które zdobyliśmy w trakcie realizacji projektu „Piękna Nasza Polska Cała”. Obserwowanie innych i wizyty na stronie projektu stały się codziennością. Z całego serca dziękujemy organizatorowi za stworzenie czegoś niezwykłego, a z drugiej strony bardzo dostępnego. W imieniu uczniów klasy I, ich rodziców, wychowawczyni oraz dyrektora pani Agaty Jankowskiej składamy podziękowania na ręce Pani Ludmiły wszystkim zaangażowanym osobom za niezwykle sprawne czuwanie nad całością – realizator projektu: Lucyna Mucha.

(Galeria zdjęć)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

Choinka Boze Narodzenie
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.