„Dziewczynka z zapałkami”

Opublikowano: środa, 19 grudzień 2018 Drukuj E-mail

„Warto się rozejrzeć wokół siebie, aby dostrzec osoby, które potrzebują naszej pomocy”.

Przedświąteczne spotkanie w naszej szkole rozpoczęło się od przedstawienia bożonarodzeniowego pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Spektakl był zaprezentowany dwa razy, o godz. 9:45 dla społeczności uczniowskiej, nauczycieli, zaproszonych gości oraz pracowników szkoły. Na uroczystość przybyli: Kierownik Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Obywatelskich - pani Justyna Wójtowicz-Woda, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi - pan Włodzimierz Gurgul, Prezes OSP w Woli Dębińskiej - pan Kazimierz Roczniak, Radny Gminy Dębno - pan Józef Ciuruś, a także emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi: pani Anna Szczęśniak, pani Irena Różak, pani Małgorzata Kuna, pani Krystyna Drużkowska, pani Zofia Witek, pani Małgorzata Paryło. Po południu o godz. 16 00 sztukę zaprezentowano mieszkańcom Woli Dębińskiej.

Historię biednego dziecka, które drżało z zimna i głodu, a któremu nikt nie chciał pomóc, w przepiękny, wzruszający sposób przedstawili uczniowie klasy Va i Vb oraz chór szkolny.

Innowacyjne okazało się połączenie spektaklu z grupą kolędniczą. Zamysłem reżysera było ukazanie innego zakończenia baśni, takiego, w którym główna bohaterka nie odchodzi do nieba, ale zostaje przygarnięta przez obce osoby i zaproszona do świętowania Wigilii.

Młodzi aktorzy prezentowali się w specjalnie na tę okazję przygotowanych strojach. Niektóre rekwizyty do przedstawienia zostały wykonane przez rodziców uczniów klas piątych.

Całości dopełniła piękna scenografia, którą zaprojektowała pani Izabela Góra. Oprawę muzyczną przygotowała pani Elżbieta Rega. Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie: Genowefa Machał, Krystyna Klimek, Zuzanna Jarek.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

MWP 20150320 003
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.