„Znamy wasze imiona!”

Opublikowano: środa, 03 kwiecień 2019

2 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ceremonii zakończenia powiatowego konkursu „Znamy wasze imiona”, dotyczącego losów przedwojennych żydowskich mieszkańców powiatu brzeskiego. Uroczystość, odbywającą się w budynku Urzędu Miasta Brzeska, uświetnili swoją obecnością ocalały z Holocaustu mieszkaniec Brzeska Dov Landau i prof. Johnathan Weber - wykładowca Uniwersytetu w Oxfordzie oraz współtwórca Muzeum Galicja w Krakowie, a także współorganizator imprezy burmistrz miasta pan Tomasz Latocha. Profesor Weber w przyjacielskiej rozmowie z laureatami konkursu pogratulował wysiłku włożonego w przygotowanie prac. Pochwał uczestnikom nie szczędził też burmistrz Brzeska. Dov Landau wspomniał okrutny czas wojny. Na koniec laureaci otrzymali nagrody sponsorowane przez MOK Brzesko i burmistrza miasta. Dla naszych uczniów: Karoliny Bober, Amelii Okrzesy, Kacpra Bujaka i Jakuba Bachulskiego była to znakomita lekcja historii poszerzająca horyzonty oraz niepowtarzalna okazja spotkania z wyjątkowymi ludźmi.

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.