„Przyjaciele Zippiego”

Opublikowano: poniedziałek, 27 maj 2019 Drukuj E-mail

W naszej szkole został wdrożony program profilaktyczny „Przyjaciele Zippiego”, którym objęci byli uczniowie klas I-III. Jego celem było uświadomienie dzieciom, jak mają sobie radzić z trudnościami w życiu. Zajęcia pokazywały, w jaki sposób rozwiązywać problemy, prosić o pomoc i pomagać innym. Najważniejszą zasadą było wybranie dobrego rozwiązania, które pomoże dziecku poczuć się lepiej i nie skrzywdzić innych. W myśl tych założeń uczniowie poznawali różne historie przyjaciół Zippiego i ich problemy. Na bazie opowiadań uczyli się rozpoznawać własne uczucia i mówić o nich, słuchać i wyrażać to, co chcieliby powiedzieć. Dzieci starały się szukać pomysłów na rozwiązywanie konfliktów oraz sposobów nawiązywania i utrzymywania prawdziwej przyjaźni.

Na zakończenie programu wręczono uczniom pamiątkowe dyplomy.

(Galeria)