Wizyta na strzelnicy

Opublikowano: niedziela, 02 czerwiec 2019 Drukuj E-mail

Rosnące zainteresowanie naszych absolwentów szkołami średnimi z oddziałami „mundurowymi” o profilu wojskowym czy policyjnym przyczyniło się do organizacji wycieczki na strzelnicę Małopolskiego Centrum Strzelectwa do Bochni.

Na miejscu nasi uczniowie, po przeszkoleniu teoretycznym, podczas którego mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu matematyki (balistyka), fizyki (mechanika) oraz historii (historia broni), przeszli do ćwiczeń praktycznych.

Doświadczenie instruktorów, ich wiedza i cierpliwość, uczyniły zajęcia bardziej interesującymi. Nauka bezpiecznego obchodzenia się z bronią palną, postaw strzeleckich, ładowania, celowania oraz wypracowywania każdego strzału z różnego rodzaju broni palnej były dla uczestników całkiem nowym doświadczeniem. Uczniowie mieli okazję wypróbować bardzo popularne pistolety 9mm Glock17 2, 3 i 5 generacji również z wykorzystaniem konwersji Roni i celowników kolimatorowych. W użyciu były również strzelby typu pump action, karabin 7,62 AKM (popularnie nazywany „kałaszem”) czy znany z konfliktu wietnamskiego karabin M16A1. Można się było również przekonać, jak działa aktualnie używany w polskiej armii karabinek szturmowy wz. 96 Beryl oraz popularna w armii USA platforma AR-15 na nabój 5,56 NATO. Dla niejednego zaskoczeniem był rzeczywisty ciężar poszczególnych jednostek oraz trudności z jej obsługą, która realnie okazała się być zdecydowanie trudniejsza, aniżeli przedstawia się ją w filmach czy grach komputerowych.

Uczniowie wykonując polecenia, słuchając wykładów i szczegółowych instrukcji, mogli poczuć się jak na prawdziwym poligonie, a przede wszystkim poszerzyć wiedzę praktyczną oraz skonfrontować z rzeczywistością dotychczas posiadane informacje na temat broni palnej.

Doświadczeni, wywodzący się z różnych formacji militarno-policyjnych instruktorzy Małopolskiego Centrum Strzelectwa, świetna atmosfera oraz pokaźny rozmiar obiektu sprawiły, że bocheńska strzelnica to znakomite miejsce do zdobywania unikatowej wiedzy na temat bezpieczeństwa jak i wyjątkowa forma spędzania wolnego czasu.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

MP4250595
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.