„Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej”

Opublikowano: niedziela, 02 czerwiec 2019 Drukuj E-mail

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej” przygotowanego przez ekspertów Instytutu Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska. Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. Dlatego zaangażowaliśmy dzieci z klasy I w zajęcia, podczas których zdobyły niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dzięki uczestnictwie w Programie dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat. Skorzystały z zestawu materiałów edukacyjnych przygotowanych przez organizatora, które uatrakcyjniły zajęcia. Oglądały filmy, uzupełniały karty pracy, grały, wykonywały doświadczenia. Również rodzice i nauczyciele otrzymali wsparcie w postaci przewodników. Do świata higieny jamy ustnej wprowadzały najmłodszych postacie z bajek i animacji. Na zakończenie wszyscy uczniowie klasy I wykonali plakat, który przekazali na konkurs. Dzięki temu programowi dzieci uzupełniły i wzbogaciły wiedzę z następujących obszarów: różnice między zębami mlecznymi a stałymi, budowa zęba, dbanie o dziąsła, znaczenie odżywiania, codzienna higiena jamy ustnej, technika szczotkowania, używanie nici dentystycznej, płukanie jamy ustnej, regularne kontrole stomatologiczne. Ćwiczenia były różnorodne, przeplatane przerwami na zabawę. Na zakończenie każde dziecko otrzymało imienny certyfikat. Wizyta w niesamowitym świecie higieny jamy ustnej bardzo podobała się uczniom oraz ich rodzicom.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

Kartka
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.