„Od siebie trzeba wymagać najwięcej”

Opublikowano: czwartek, 06 czerwiec 2019 Drukuj E-mail

 

Dla uczczenia 38 rocznicy śmierci Prymasa Tysiąclecia nasza szkoła obchodziła Święto Patrona. Tradycyjnie już uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele w Dębnie, którą odprawił ks. dr Jerzy Krzanowski. W obchodach święta oprócz całej społeczności szkolnej udział wzięli emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców oraz zaproszeni goście. Byli to m. in. Wójt Gminy Dębno - Wiesław Kozłowski, Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz - Woda, Radny Gminy - Józef Ciuruś, Sołtys wsi Wola Dębińska - Kazimierz Roczniak i inni. Na wstępie dyrektor szkoły pani Agata Jankowska podkreśliła, jak wielkim człowiekiem i patriotą był Kardynał Stefan Wyszyński, który od osiemnastu lat patronuje naszej szkole. Myślą przewodnią tegorocznego święta były słowa Kardynała: „Od siebie trzeba wymagać najwięcej”. Część artystyczną stanowiły sceny w wykonaniu uczniów klasy ósmej ukazujące dwie drogi, tj. te, którymi kroczą i te, za którymi powinni podążać młodzi ludzie. Młodzież przypomniała o tym, że Kardynał Stefan Wyszyński powinien być dla wszystkich wzorem do naśladowania i z jego życia należy brać przykład i czerpać siły. Refleksje o życiu i postępowaniu młodych przeplatały się z pięknymi piosenkami wykonanymi przez solistów i chór szkolny pod kierunkiem pani Elżbiety Regi. Na koniec młodzież z klas 3a i 3c gimnazjum zatańczyła dla Patrona i zebranych eleganckiego i dostojnego walca wiedeńskiego do utworu The Second Waltz ("From Eyes Wide Shut") w wykonaniu André Rieu. Koordynatorem całości programu były panie Bogusława Faron i Renata Bzdak. W pomoc przy wykonaniu scenografii włączyli się pani Jolanta Koza i pan Tadeusz Rabiasz.

(Galeria)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

MP9011939
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.