Konkurs Językowy

Opublikowano: piątek, 24 maj 2019 Drukuj E-mail

23 maja 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej odbyła się kolejna edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Językowego pod hasłem „Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. W zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół z Dąbrówki, Sufczyna i Woli Dębińskiej. Każdy z uczestników miał do wypełnienia test składający się z dwunastu zadań polegający na poprawieniu błędów językowych, dopisaniu synonimów, wyjaśnieniu znaczeń związków frazeologicznych oraz rozwiązaniu krzyżówki. Zwyciężyła Izabella Pomykacz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sufczynie, drugie miejsce zajęła Emilia Mleczko ze szkoły w  Sufczynie, a trzecie  Łucja Dziadowiec z Dąbrówki. Przyznano dwa wyróżnienia. Otrzymały je uczennice: Gabriela Lis z Dąbrówki i Justyna Wołek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Małgorzata Sacha.

MP9011918