Początek roku szkolnego, a my w górach…

Opublikowano: środa, 18 wrzesień 2019 Drukuj E-mail

Jeździmy tam co roku w pierwszym tygodniu września. Tam na nas czekają i cieszą się, że będziemy. To przeurocze miejsce w centrum Kościeliska, to Dom Wczasów Dziecięcych. Drewniany, stuletni budynek o charakterze raczej schroniska, nie hotelu. Drewniane ściany, skrzypiąca podłoga, pokoje bez łazienek. Ale przecież to nie warunki i gwiazdki tworzą atmosferę, tylko ludzie. W tym konkretnym przypadku wychowawcy. Trzeba przyznać, są zasady, których  trzeba bezwzględnie przestrzegać i na początku niektórzy uczestnicy mają z tym problem, ale sami w końcu dochodzą do wniosku, że mimo wszystko albo może dzięki temu wszystkiemu, było super. Tak było i w tym roku. Pośród 46 uczestników, 21 osób to uczniowie naszej szkoły. Pozostali to ósmoklasiści z Dębna, Jaworska i Biadolin Szlacheckich. Jeden dzień przeznaczony był na Słowację, niestety w tym dniu akurat padał deszcz, a temperatura spadła do 11OC. Ze Słowackiego Raju musieliśmy zatem zrezygnować na rzecz Jaskini Bielańskiej i wrócić nieco wcześniej.  Dzięki temu wieczorem można było jeszcze wyskoczyć na bowling.  Byliśmy też na Grzesiu –  jednym ze szczytów Tatr Zachodnich, choć nie wszyscy mieli siły i kondycję, żeby go zdobyć.  Część osób odpoczywała w cieniu schroniska na Polanie Chochołowskiej, tej samej, na której wiosną kwitną krokusy. Nie mogło również zabraknąć wycieczki na Gubałówkę, z której roztacza się piękny widok na całe Tatry i na Zakopane oraz
na Krzeptówki, związane z osobą Wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II. Wieczory poświęcone były integracji między szkołami. Były dyskoteki, karaoke, malowanie na szkle, rozgrywki sportowe.
I chociaż czas szybko mijał, my cieszyliśmy się, że możemy być razem i przedłużyć sobie wakacje.

 

(Galeria)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

MDSCN8842
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.