„Strzelanina” w Niedźwiedzy

Opublikowano: poniedziałek, 21 październik 2019 Drukuj E-mail

Na malowniczo położonej strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Snajper” w Niedźwiedzy odbyły się pierwsze Strzeleckie Zawody Sportowe Szkół Podstawowych gminy Dębno.
Na zaproszenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej - współorganizatora zawodów - odpowiedziały cztery szkoły, których uczniowie rywalizowali ze sobą, korzystając z wyjątkowo wspaniałej pogody.

Zawodnicy zostali najpierw przeszkoleni przez instruktorów KS „Snajper” z zasad bezpieczeństwa obowiązujących na obiekcie oraz z obsługi broni i zachowania pozycji strzeleckich. Następnie rozpoczęła się rywalizacja.

Uczniowie strzelali z broni pneumatycznej długiej (seria próbna i dwie serie punktowane) oraz z broni krótkiej (jedna seria próbna i jedna punktowana). Na koniec wyniki każdego strzelca sumowano, by wytypować zwycięską drużynę, jednocześnie wyłonił się także ranking indywidualny uczestników.

Profesjonalizm instruktorów pozwolił na sprawne i bezwypadkowe przeprowadzenie zawodów, choć narażeni zostali  na grad pytań z dziedziny balistyki, historii broni, fizyki czy nawet polityki. Z wszystkimi pytaniami, jak i ze sprawną obsługą zawodów, poradzili sobie doskonale, a ratownik medyczny mógł spokojnie obserwować poszczególne konkurencje.

Najlepszym strzelcem okazał się Maksymilian Franczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łoniowej. Drugie miejsce zajął Szymon Kapusta z PSP Dębno, a trzecie Adam Marecik z PSP Wola Dębińska. Najlepiej strzelającą drużyną okazała się szkoła z Woli Dębińskiej. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Łoniowej, a trzecie zawodnicy z Dębna.

Wszystkim należą się gratulacje za udział i wyniki zawodów. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w liczniejszym gronie.

 

(Galeria)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

MIMG 20190318 124622
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.