Szkoła pamięta

Opublikowano: środa, 30 październik 2019 Drukuj E-mail

25 października br.nasza szkoła przyłączyła się do akcji MEN „Szkoła pamięta” , której celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, lokalnej  społeczności.  Uczniowie klas:  8 i 6b, a następnie:  6a i 5 pod opieką pani Zuzanny Jarek , Bogusławy Faron i Elżbiety Regi  wzięli udział w dwóch turach w pieszej  wycieczce patriotycznej  do Zamku i na cmentarz parafialny w Dębnie.W ramach inicjatywy  uczniowie odwiedzili  lokalne miejsca pamięci i zgłębili ich historię. Zapalili znicze na grobach żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej oraz w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami  historii lokalnej. Przy tablicach upamiętniających  wspominali osoby zasłużone, cenione i ważne dla społeczności. Odwiedzili także groby zmarłych księży i nauczycieli  z miejscowych szkół.
Przy Pomniku  Niepodległości oddali  hołd bohaterom, którzy zginęli lub zostali zamordowani za wolną Polskę.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

MDSC 0080[1]
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.