Dzień Krajobrazu

Opublikowano: wtorek, 05 listopad 2019 Drukuj E-mail

20 października 2019 roku był obchodzony Dzień Krajobrazu ogłoszony w 2017 roku przez Radę Europy. Trzeci Międzynarodowy Dzień Krajobrazu promował wartość wody w przyrodzie. W ramach tegorocznych obchodów były podejmowane działania informacyjno-edukacyjne mające na celu zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat roli wody w obliczu coraz bardziej uszczuplających się jej zasobów. W naszej szkole w obchody Dnia Krajobrazu włączyli się uczniowie klas I-III, którzy obejrzeli prezentację pt. „Woda – źródło życia”, wykonali prace plastyczne na temat roli wody w życiu człowieka i zwierząt, przeprowadzili doświadczenie „woda słona – woda słodka”i odbyli spacer do oczyszczalni ścieków.

(Galeria)

MP1190623