Wakacje

Światowy Dzień Cukrzycy

Opublikowano: wtorek, 03 grudzień 2019 Drukuj E-mail

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Cukrzycy. 14 listopada obchodzi się go na całym świecie. Choroba ta dotyka wielu ludzi, w tym niestety i naszych uczniów. Aby podnieść poziom świadomości społeczności uczniowskiej w zakresie cukrzycy,  nauczyciele, uczniowie oraz rodzice podjęli szereg działań mających na celu zwrócenia uwagi na ten problem, edukację w zakresie rozpoznawania przyczyn, objawów i sposobów leczenia oraz zapobiegania chorobie. Symbolem walki z cukrzycą jest błękitne koło, dlatego  korytarze szkolne ozdobione zostały przez Samorząd Uczniowski niebieskimi kołami i balonami ufundowanymi przez Radę Rodziców, co przykuło uwagę naszych uczniów. Błękitne koło symbolizuje zarówno życie jak i śmierć, ale przede wszystkim jest znakiem zjednoczenia.

W tym dniu rodzice: Pani Katarzyna Grodny (pomysłodawczyni) ze łzami w oczach przedstawiła historię choroby swojego syna Doriana. Pani Katarzyna Kocoł dostarczyła materiały , ulotki, plakaty na temat cukrzycy, które zawisły na gazetkach ściennych. Pani Agnieszka Marzec udostępniła  film, który w jasny sposób pokazywał, jak należy zachować się w  sytuacjach związanych z tą chorobą. Pani Joanna Chlupka przyniosła do szkoły bezinwazyjny aparat do mierzenia poziomu cukru. Dużo pracy miała pielęgniarka Pani Renata Mrożek, która podczas prelekcji przekazała cenne informacje oraz zmierzyła poziom cukru we krwi wielu naszym uczniom.

Rozstrzygnięty również został konkurs na plakat o cukrzycy. Uczestniczyły w nim wszystkie klasy. Czuwała nad tym Pani Bogusława Faron. Uczniowie zdecydowali, że pierwsze miejsce należało się klasie VII.
Ponadto przedstawiciele klas IV-VIII napisali test przygotowany przez Panią K. Grodny i Panią L. Muchę, w którym zwycięzcą okazała się klasa VB w składzie: Melania Marzec, Antoni Kocoł i Maksymilian Sikora. Zwycięzcy otrzymali skromne nagrody. 

Wszystkim, którzy zaangażowali się w wyżej wymienione działania, należą się słowa podziękowania.

Mamy nadzieję, że obchody Światowego Dnia Cukrzycy wpisane zostaną na stałe do kalendarza wydarzeń naszej szkoły.

 

(Galeria)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

DSC06821
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.