Wakacje

Przyjaciele Zippiego

Opublikowano: piątek, 20 grudzień 2019 Drukuj E-mail

 

Klasa II pod okiem wychowawczyni Pani Lucyny Muchy zrealizowała program pod nazwą „Przyjaciele Zippiego” w ilości 24 godzin. Jest to program profilaktyczny, który został wpisany do systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego prowadzonego przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Instytut Psychiatrii i Neurologii oraz Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

W wyniku podjętych działań można zauważyć, że dzieci:

  • komunikują się bardziej swobodnie,
  • widoczna jest poprawa w ich zachowaniu,
  • stały się rozsądniejsze,
  • poprawiły koncentrację na lekcjach i wyniki w nauce,
  • potrafią rozwiązywać konflikty zaistniałe między nimi,
  • z ochotą stosują zasady dobrego zachowania,
  • nastąpiła poprawa relacji interpersonalnych w szkole, przede wszystkim lepsze zrozumienie siebie nawzajem oraz większą otwartość, życzliwość i współpracę między dziećmi,
  • pozytywnie reagują, są chętne, aktywne i zaangażowane,
  • nauczyły się wypowiadania na forum grupy, słuchania siebie nawzajem i swobodniejszego wyrażania swoich uczuć i potrzeb,
  • radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Program pozwolił również nauczycielowi lepiej poznać wychowanków, dowiedzieć się więcej o ich lękach i ograniczeniach. Rodzice zauważyli zmiany u swoich dzieci, stwierdzili, że stały się bardziej otwarte, ufne, w razie potrzeby wiedzą, gdzie szukać pomocy. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w każdych zajęciach. Przygotowane pomoce pozwoliły im w ciekawy sposób rozmawiać na trudne tematy.

 

(Galeria)

 

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

MP1152872
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.