Lekcja edukacyjno–informacyjna dla rodziców i dzieci

Opublikowano: piątek, 14 luty 2020 Drukuj E-mail

 

11 lutego b.r. policjant Komendy Powiatowej Policji w Brzesku przeprowadził prelekcję edukacyjno-informacyjną na temat środków psychotropowych dla rodziców uczniów naszej szkoły. W trakcie spotkania rodzice mieli możliwość zapoznania się z zawartością tzw. walizki edukacyjnej zawierającej różne przedmioty, m.in. wykorzystywane do zażywania lub do przechowywania narkotyków. Duże zainteresowanie wzbudziła informacja o działaniu substancji psychoaktywnych, a także ich wygląd. Policjant swoim wykładem starał się uwrażliwić rodziców na różnego rodzaju sygnały świadczące o sięgnięciu przez młodzież po substancje niedozwolone.

Prawie dwa miesiące wcześniej (w dniu 13 grudnia 2019 r.) policjant spotkał się z uczniami naszej szkoły. Uświadamiał swoich młodych słuchaczy, jakie spustoszenie w organizmie robią różnego rodzaju substancje psychoaktywne. Sięganie po tego typu nielegalne środki wiąże się nie tylko z poważnym ryzykiem dla zdrowia, ale i życia. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany i stale modyfikowany.

Ponadto podczas spotkania omówiono regulacje i konsekwencje prawne wytwarzania, posiadania, udzielania i sprzedaży substancji psychoaktywnych oraz środków odurzających.

Policjant przestrzegał  młodych ludzi, by w przypadku podejrzenia, że ma się do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków, czy dopalaczy, natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić odpowiednie instytucje.

 

 

(Galeria)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

Zw Druzyna2019
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.