2019

Nadrzędna kategoria: Caritas Utworzono: poniedziałek, 23 grudzień 2019 Drukuj E-mail

„Sianko na stół”

Święta coraz bliżej. W związku z tym wolontariusze SKC postanowili przygotować świąteczne sianko dla społeczności, która wzięła udział w wieczornym przedstawieniu bożonarodzeniowym „Trzy klucze do Nieba”. Po zakończonym spektaklu wolontariusze rozdali sianko wraz z życzeniami świątecznymi.

„Choineczka i życzenia dla mieszkańców”

W przedświąteczny czas wolontariusze wraz z p. Krystyną P. i p.Ewą R. z Parafialnego Oddziału Caritas odwiedzili starszych i chorych mieszkańców Woli Dębińskiej. Wolontariuszki złożyły świąteczne życzenia, wręczyły upominki i własnoręcznie wykonane choinki. Dziękujemy wszystkim za ciepłe przyjęcie i przekazane życzenia. Pani Krystynie i pani Ewie za opiekę, i zaproszenie nas do tych pięknych i pouczających odwiedzin.

„Wigilia dla samotnych”

„Świąteczny kiermasz”

To dzięki waszej pomocy i chęci wsparcia zebraliśmy 1100 zł, które przekazaliśmy na leczenie Kuby T. z Porąbki Uszewskiej.

„Dzień Wolontariusza”

Obchodzony 5 grudnia Dzień Wolontariusza to okazja do podziękowań. Zatem serdecznie i z całego naszego serca dziękujemy wolontariuszom naszej szkoły, ich rodzinom, pracownikom szkoły i wszystkim osobom, które otwierają swoje oczy- aby widzieć potrzebujących, otwierają serca – aby dzielić się tym czym mogą, otwierają swoje ręce – niosąc pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna. Z całego serca wszystkim bardzo dziękujemy.

„Kartki z SursumCorda”

W przedświąteczny czas pamiętamy o podopiecznych Stowarzyszenia SursumCorda. Wsparliśmy ich kwotą 60 złotych za kartki świąteczne, które do nas zostały przesłane.

„Pomagam z potrzeby serca”

Po raz kolejny zorganizowaliśmy świąteczną zbiórkę darów dla mieszkańców Podola na Ukrainie. Zebraliśmy artykuły żywnościowe, słodycze, środki czystości oraz piękne zabawki i gry. Bardzo dziękujemy, że mogliśmy liczyć na Wasze otwarte serca. Otrzymane dary przekazaliśmy za pośrednictwem pani Danuty M. i Stowarzyszenia Przyjaciół Podola z Tarnowa.

„Choinki, stroiki”

Kolejne warsztaty zaowocowały powstaniem przepięknych choinek i stroików. Wszystko wygląda atrakcyjnie, ponieważ było robione z dużym zapałem i uśmiechem na ustach. Ozdobią świąteczne stoły w ten radosny czas. Przygotowaliśmy też 54 choinki dla osób samotnych i chorych z Woli Dębińskiej, aby w ten świąteczny czas wnieść w ich życie odrobinę radości.

„Bałwanki duże i małe”

Chociaż zima jeszcze daleko, my już uczymy się robić wesołe bałwanki. Wystarczyło zgromadzić potrzebne materiały, dołożyć trochę chęci i radość ze wspólnego spędzania czasu przyniosła efekt w postaci bałwanków. Warsztaty z tworzenia bałwanków były bardzo udane.

„Pierniczki”

„Zbiórka makulatury”

W październiku prowadziliśmy zbiórkę makulatury pod hasłem „Zamień makulaturę na szkolną lekturę”. Dzięki wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, zebraliśmy 3470 kg. Dziękujemy p. Józefowi C. za przekazanie 300 kg surowca na rzecz szkoły oraz p. Władysławie i p. Bożenie za pomoc  w przygotowaniu  makulatury do przekazania.

Na ręce p. Małgorzaty z biblioteki szkolnej przekazaliśmy 347 złotych na nowe książki. Już niedługo będziecie mogli z nich korzystać.

„Świąteczne kartki”

Chociaż jeszcze do świąt daleko, zaczęliśmy przygotowanie kolorowych kartek świątecznych. Każda jest oryginalna i wykonana z sercem. Większość z nich wraz z życzeniami zostanie przekazana w grudniu osobom chorym i samotnym z naszej miejscowości,dlatego pracujemy z uśmiechem i radością.

„Szkoło Pomóż i TY!”

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji „Szkoło! Pomóż i TY” . Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzili wśród uczniów cegiełki, które cieszyły się dużą popularnością. Dochód w wysokości 220 zł to nasza cegiełka w spełnieniu marzeń niepełnosprawnego Łukasza.

Dziękujemy za udział w akcji.

Tdsc03180