Nadrzędna kategoria: Caritas Utworzono: wtorek, 18 luty 2020 Drukuj E-mail

ZAPACH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Chociaż do Bożego Narodzenia było jeszcze daleko, zorganizowaliśmy w październiku warsztaty robienia kartek świątecznych. Pomysłów było bardzo dużo. Pomimo że zaczęliśmy naukę zdalną, nasze kartki były już gotowe i czekały na święta. Do kartek zostały dołączone ozdobione słoiczki z pachnącymi pierniczkami. Upominki zostały przekazane osobom chorym i samotnym z Woli Dębińskiej za pośrednictwem pani Krystyny i Ewy z Parafialnego oddziału CARITAS. Bardzo dziękujemy.

SZKOŁO POMÓŻ I TY

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji „Szkoło! Pomóż i TY!” . Rozprowadziliśmy 96 cegiełek. Dzięki Waszej ofiarności zebraliśmy 250 złotych, które zostały przekazane na pomoc dla 23-letniego Błażeja na zakup sprzętu specjalistycznego potrzebnego do rehabilitacji. Dziękujemy za wsparcie.

BATERIE I TELEFONY

Dziękujemy uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za włączenie się w zbiórkę zużytych baterii. Zebraliśmy 150 kg baterii, które zostały przekazane do firmy Biosystem SA w ramach Ogólnopolskiego programu dla szkół „Zbieraj baterie i telefony” .

Za udział w poprzedniej edycji otrzymaliśmy bon o wartości 100 zł, za które zakupione zostały artykuły papiernicze do świetlicy szkolnej.

KARTKI WIELKANOCNE

Po raz kolejny Szkolne Koło Caritas przygotowało piękne, wielkanocne kartki. Wraz z życzeniami świątecznymi zostały przekazane osobom samotnym i chorym z Woli Dębińskiej za pośrednictwem pani Krystyny P. z Parafialnego oddziału Caritas. Bardzo dziękujemy.

„Walentynkowe kartki”

Styczniowe spotkania przeznaczyłyśmy na przygotowanie walentynkowych kartek, które zostały przekazane Samorządowi Uczniowskiemu. Będzie można je zakupić na kiermaszu, z którego dochód przeznaczony zostanie na wsparcie dla 4- letniej Lenki M.

„Zbiórka kalendarzy”

Po raz kolejny zorganizowaliśmy w styczniu zbiórkę kalendarzy z imionami. Udało się nam zebrać 50 kalendarzy. Dziękujemy Pani Małgorzacie K. za przekazanie ich mieszkańcom Podola na Ukrainie.

Cracovia