WALENTYNKOWA POMOC - POCZTA

Opublikowano: czwartek, 20 luty 2020 Drukuj E-mail

W tygodniu poprzedzającym Walentynki, Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej zorganizował WALENTYNKOWĄ POMOC - POCZTĘ, dzięki której uczniowie naszej społeczności szkolnej mogli przekazywać życzenia swoim sympatiom.

Uczniowie mieli okazję anonimowo „wyznać miłość” ukochanej bądź ukochanemu poprzez wrzucanie do specjalnego pudełka kartek walentynkowych, adresowanych do konkretnej osoby. 14 lutego uczennice  Samorządu Uczniowskiego rozdały kartki adresatom. Całość przebiegała w atmosferze dziecięcej radości, ciekawości i zaskoczenia.

Jednak akcja walentynkowa to nie tylko wyznawanie uczyć, lecz także pomoc. W tym roku wraz z Radą Rodziców sprzedawaliśmy walentynki wykonane przez Szkolne Koło Caritas na rzecz małej Lenki, mieszkanki Woli Dębińskiej. Dziewczynka od urodzenia cierpi na wiele chorób i potrzebuje kosztownego leczenia, rehabilitacji i opieki medycznej.

Ze sprzedaży kartek i lizaków uzyskaliśmy kwotę 300,20 zł, które zostały wpłacone na konto dziewczynki w "Fundacji Zdążyć z Pomocą". Wyrażamy nadzieję, że efektem tegorocznych obchodów Dnia Zakochanych, będzie fakt, że nawzajem będziemy sobie okazywać miłość przez wzajemną troskę o siebie, szacunek i bezinteresowną pomoc.

Dziękujemy za zaangażowanie.

Bg Konkurs005