Wycieczka do Ciężkowic

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: sobota, 07 październik 2006 Opublikowano: sobota, 07 październik 2006 Drukuj E-mail

Dnia 5 października odbyła się wycieczka do Rezerwatu Przyrody Nieożywionej "Skamieniałego Miasteczka" w Ciężkowicach. Uczestnikami wycieczki było 46 uczniów Publicznego Gimnazjum – klasy Ia i Ib. Skamieniałe Miasteczko stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych całego regionu. Znajdują się tam malownicze skałki - ostańce, zbudowane przed milionami lat z gruboziarnistego piaskowca ciężkowickiego, które pod wpływem wietrzenia i erozji przybrały fantastyczne kształty. Trasa zwiedzania prowadziła przez Wąwóz Czarownic i Wodospad ciężkowicki. Po zwiedzaniu wąwozu, zgodnie ze szlakiem, doszliśmy do Skałki z Krzyżem, by rozpocząć zwiedzanie rezerwatu. Zobaczyliśmy też skałę "Piekło" gdzie raz w roku otwiera się szczelina, przez którą widać ogromne skarby (tak głosi legenda). Kiedy ktoś przejdzie jej próg i wejdzie do wnętrza groty, ta zamyka się na wieki, a piekło pochłania ofiarę własnej chciwości. Według legendy żaden ze śmiałków nie wrócił, a tych było ponoć wielu. Zobaczyliśmy jeszcze: "Basztę I.J. Paderewskiego", "Cygankę", "Grzybka". Czas zwiedzania Skamieniałego Miasta w jedną stronę, zgodnie ze szlakiem, trwał około 120 min. Opiekunami wycieczki byli: Małgorzata Maliszczak, Diana Lisowska, Anna Marecik, Małgorzata Kuna oraz Jacek Sacha. Było naprawdę super... (Zdjęcia w Naszej Galerii)

Img 5801