Informatyka kl.7

Opublikowano: poniedziałek, 23 marzec 2020 Drukuj E-mail

24.06.

Temat: Powtórzenie i utrwalenie wiadomości.

W ramach dzisiejszej lekcji przypomnij sobie, czego nauczyłeś się w tym roku szkolnym.

W czasie wakacji zostawmy komputery, laptopy, smartfony, Internet. Spędzajmy jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu stosując się do zasad bezpieczeństwa.

03.06.

Temat: Praca z dokumentem wielostronicowym.

Zapoznaj się z informacjami z podręcznika str. 217 - 224 na temat stopki, nagłówka, wstawiania przypisów, podziału dokumentu na kolumny i nawigacji w dokumencie.

NIE TRZEBA NIC PRZESYŁAĆ.

27.05.

Temat: Wstawianie tabel do tekstu. Drukowanie dokumentu.

Zapoznaj się z informacjami z podręcznika s. 212 - 214

ZADANIE DLA CHĘTNYCH

Wykonaj ćwiczenie 12 ze s. 213 i prześlij do nauczyciela do 2 czerwca 2020

20.05.
Temat: Numerowanie i wypunktowanie w dokumencie tekstowym.

Zapoznaj się z informacjami na temat list numerycznych i punktorowych w podręczniku s.210-211.

ZADANIE DLA CHĘTNYCH
Wykonaj listę punktorowo - numeryczną dla menu imprezy urodzinowej i prześlij do swojego nauczyciela do 26 maja 2020

13.05.

Temat: Więcej o wstawianiu obrazów i innych obiektów do tekstu.

Proszę o przeanalizowanie informacji z podręcznika s. 195 - 199, na temat sposobów osadzania obiektów w dokumencie tekstowym oraz ze s. 201 - 202 na temat zrzutu ekranu.

NIE TRZEBA NIC WYSYŁAĆ Z TEGO MATERIAŁU.

06.05.

Temat: Więcej o wstawianiu obrazów i innych obiektów do tekstu.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami z podręcznika s. 195-199, można sporządzić notatkę do zeszytu i poćwiczyć wstawianie obiektów do tekstu.

NIE TRZEBA ODSYŁAĆ TEJ PRACY, TYLKO ZALEGŁE.

Temat: Korzystanie z edytora równań.

Proszę zapoznać się z informacjami z podręcznika s.199-201 i wykonać poniższe zadanie korzystając z edytora równań wbudowanego w edytory tekstowe (Word, Writer) oraz indeksowania górnego i dolnego.

Przepisz poniższe równanie i wzory

pracę należy odesłać jako plik do 5 maja 2020 na adres mailowy swojego nauczyciela:

Bardzo prosimy osoby, które do tej pory nie odesłały żadnych materiałów  o kontakt ze swoim nauczycielem.

22.04.

Temat: Opracowywanie tekstu.

Zapoznaj się z informacjami ze str. 184-188 podręcznika nt. podstaw redagowania tekstu, wyszukaj informacje dotyczących określeń typografii stosowanych w edycji tekstu:

• bękart,
  • wdowa,
  • sierotka,
  • szewc,
  • miękki enter,
  • twarda spacja,
  • akapit,
  • czcionka szeryfowa,
  • czcionka bezszeryfowa,

przepisać ich znaczenie do zeszytu, zrobić zdj. i odesłać wraz z poprawnie wykonanym ćwiczeniem dodanym jako plik tekstowy (plik Dostęp_do_informacji_7.doc - w folderze informatyka) na pocztę

do 28 kwietnia, niezależnie czy wrócimy już do szkoły.

Instrukcje do zadania z pliku znajdują się wewnątrz.

Przypominamy o zaległych pracach!!!

8.04.2020 i 15.04.2020

Temat: Praca z dokumentem tekstowym.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami z podręcznika s.174-178 i wykonanie ćwiczenia 1,2,3,4,5; następnie przesłać na maila nauczyciela gotowe ćwiczenie nr 5 do 21 kwietnia 2020

Uczniowie, którzy nie przesłali poprzednich 2 zadań, zobowiązani są do niezwłocznego oddania prac na maila swojego nauczyciela, bez względu czy w tym czasie wrócimy już do szkoły. Ostateczny termin to 21 kwietnia 2020 !!!

01.04.

Temat: Bezpieczeństwo w sieci

Dowiem się, jak być bezpiecznym w sieci i zapoznam z materiałami https://www.youtube.com/watch?v=hZI3ngOY3Yk oraz https://epodreczniki.pl/a/ochrona-przegladarki/D13ewu9qe

Sporządzić notatkę w edytorze tekstowym, na temat Bezpieczeństwa w sieci  i przesłać na maila swojego nauczyciela:

do 6.04.2020

23.03.2020

Proszę o przeanalizowanie informacji zawartych na niżej udostępnionych stronach:

i wykonanie w zeszycie notatek dla definicji:

• Spoilerowanie
  • Grupa dyskusyjna
  • Forum dyskusyjne
  • fake news

Wszelkie pytania prosimy przesyłać na adres swojego nauczyciela:
Prosimy o podpisywanie wiadomości imieniem i nazwiskiem ucznia.

Ogolnopolski Konkurs 2023 Plakat