Plan lekcji na czas zawieszenia zajęć

Opublikowano: poniedziałek, 23 marzec 2020 Drukuj E-mail

Szanowni Rodzice!

Bardzo dziękuję Państwu za zrozumienie sytuacji i wspieranie swoich dzieci  w związku z ograniczeniami, jakie wprowadzono ze względu na bezpieczeństwo związane ze wzrostem ryzyka zarażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz zidentyfikowanymi przypadkami zachorowań na COVID-19 w Polsce.

Bardzo cieszy mnie aktywność uczniów, którzy w zależności od wieku i stopnia samodzielności w korzystaniu z narzędzi do kontaktu zdalnego – organizują naukę własną w domu samodzielnie lub z pomocą rodziców. Strona internetowa szkoły, aż do odwołania zastępuje sposób komunikowania i dokumentowania aktywności uczniów i nauczycieli.

Uczniowie otrzymują materiały do pracy, aby utrwalić i powtórzyć wiadomości i realizować zaplanowaną podstawę programową z wykorzystaniem metod i środków komunikacji. Nauczyciele na stronie szkoły udostępniają swojego maila, aby uczeń mógł przesłać zadanie celem weryfikacji i ustalenia ocen z poszczególnych przedmiotów.

Możliwy jest także kontakt przez grupy na Facebook oraz Messenger.

Nauczyciele majÄ… obowiÄ…zek konsultacji z rodzicami.

Zapraszamy rodziców do kontaktu z nauczycielami poprzez sekretariat.

Proszę, aby wszelka korespondencja z nauczycielami odbywała się drogą formalną.

Szanowni Państwo, na stronie internetowej zostanie umieszczony plan lekcji na czas zawieszenia zajęć dydaktycznych z uwzględnieniem równomiernego obciążenia uczniów w poszczególnych dniach tygodnia oraz zróżnicowanie zajęć w każdym dniu.

Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa w pracy z komputerem i w Internecie.

Proponujemy, podążając za propozycjami MEN wykorzystywać w prowadzeniu zajęć materiałów elektronicznych:

• dostÄ™pnych na stronach MEN, w tym na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej epodreczniki.pl,
  • stronach CKE cke.gov.pl i OkrÄ™gowych Komisji Egzaminacyjnych
    np. www.oke.waw.pl,
  • materiałów prezentowanych w programach i na stronach internetowych telewizji publicznej i radiofonii,
  • innych materiałów wskazanych przez nauczyciela;

W każdej sprawie zapraszam do kontaktu z wychowawcami i nauczycielami.

Plan lekcji na czas zawieszenia zajęć.  Pobierz

M P9040385