Próbny egzamin ósmoklasisty

Opublikowano: czwartek, 26 marzec 2020 Drukuj E-mail

Drodzy Ósmoklasiści!

Będziecie mieli możliwość sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności rozwiązując próbne testy:

• 30 marca br. (poniedziaÅ‚ek), ok. godz. 9:00 – jÄ™zyk polski, 120/180 minut;
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka, 100/150 minut;
  • 1 kwietnia br. (Å›roda), ok. godz. 9:00 – jÄ™zyki obce nowożytne, 90/135 minut;

Materiały egzaminacyjne będą do pobrania ze strony  internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz ze strony internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Uczniowie po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązują zadania w domu
w takim czasie, jaki jest przeznaczony na ich wykonanie na egzaminie.ZapisujÄ… swoje rozwiÄ…zania w ustalonej przez nauczyciela formie, np.:

• w pliku w edytorze tekstów;
  • na wydruku – należy jednak pamiÄ™tać, że nie każdy uczeÅ„ dysponuje w domu drukarkÄ…;
  • korzystajÄ…c z karty odpowiedzi, która bÄ™dzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi bÄ™dzie można zapisać komputerowo albo odrÄ™cznie);
  • na zwykÅ‚ej kartce papieru, numerujÄ…c kolejno rozwiÄ…zywane zadania.

Swoje prace  przesyłacie do nauczycieli (np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań), którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać Wam informację zwrotną.

Rodziców bardzo proszę o wsparcie dzieci.

Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 26 marca 2020 r. dotycząca próbnego egzaminu ósmoklasisty (klik)

Próbny egzamin ósmoklasisty – informacja MEN i CKE (klik)

Img 20231207 105513