Placówka Terenowa KRUS w Brzesku informuje

Opublikowano: piątek, 24 kwiecień 2020 Drukuj E-mail

Placówka Terenowa KRUS w Brzesku informuje, że etap regionalny X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” został rozstrzygnięty.

Laureatem III miejsca etapu regionalnego w drugiej grupie wiekowej (klasy 4-8) została uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej - Nikola Cudecka. Serdecznie gratulujemy!

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w ramach działań na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym rolników przygotowała szkolenie e-learningowe dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”.

Szkolenie w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Szkolenie podzielone jest na trzy moduły: Maszyny i Narzędzia, Zwierzęta oraz Siedlisko, a każdy z nich zawiera zagadki i quizy, dzięki którym łatwiej jest przyswoić wiedzę na temat bezpieczeństwa dzieci w środowisku wiejskim.

Szkolenie dostępne jest pod adresem: prewencja.krus.gov.pl

M18