28 maja 2020 roku Święto Patrona Szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Opublikowano: piątek, 22 maj 2020 Drukuj E-mail

Każdego roku w maju nasza szkoła obchodzi Święto Patrona, którym jest wielki Polak Kardynał Stefan Wyszyński. To ważne wydarzenie w życiu szkoły w tym roku obchodzone będzie w sposób inny niż dotychczas. Tradycyjnie Msza Święta zostanie odprawiona 28 maja o godz. 10.00 w kościele pw. Świętej Małgorzaty w Dębnie i będzie transmitowana na kanale YouTube Parafii. Do uczestnictwa w transmisji Mszy Świętej serdecznie zapraszamy społeczność uczniowską, uczniów klas najstarszych VII i VIII,  jak i pracowników Szkoły zapraszamy do przyjścia do Kościoła.

Patron naszej szkoły to człowiek o niezwykłej osobowości, kapłan, biskup, kardynał, któremu przyszło piastować funkcję Prymasa Polski w wyjątkowo trudnych dla naszej Ojczyzny czasach. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia to wielki patriota i Ojciec Narodu, więzień czasów stalinowskich. Przez 33 lata duchowy przywódca Polaków, niezwykły mąż stanu i głowa Kościoła - wzór odwagi, męstwa i mądrości. Postać pełna świętości i mądrości.

Z niej czerpiemy siły i wzór dla naszego życia. To On  widział przyszłość Polski w ludziach  młodych i zwracał uwagę na potrzebę wychowania ich w duchu miłości do Ojczyzny.
To On sformułował ABC Społecznej Krucjaty Miłości, abyśmy tymi zasadami posługiwali się w codziennym życiu.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

M18
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.