Zaproszenie na Ścieżkę edukacyjną wokół XIV-wiecznego Zamku Korzkiew

Opublikowano: czwartek, 21 maj 2020 Drukuj E-mail
Chciałam zaprosić nauczycieli oraz uczniów szkoły podstawowej do odwiedzania ścieżki edukacyjnej wokół zamku Korzkiew. Ścieżka rekomendowana jest przez Małopolskie Kuratorium Oświaty.

XIV-wieczna  warownia  rycerska – Zamek Korzkiew, otwiera swoje podwoje i zaprasza szkolną młodzież na fascynującą przygodę z ciekawą historią i piękną przyrodą.
Zamek Korzkiew – niegdyś miejsce pełne barwnych biesiad i dźwięku rycerskich  turniejów, dziś zaprasza uczniów na:
- spotkania z historią (budowanie wiedzy o średniowiecznych warowniach, rycerskich zwyczajach itp.),
- poznanie okolicznej przyrody, rozpoznawanie skał,  drzew,
- rysunek w plenerze,
- naukę poprzez doświadczenia i zabawę,
- ruch na świeżym powietrzu połączony z nauką,
- integracje  i współpracę  w grupie podczas wykonywania doświadczeń.

W prezentowanym projekcie ścieżki edukacyjnej uczestnicy poznają nieocenione dziedzictwo kultury materialnej niematerialnej, miejsca odległego o zaledwie 13 kilometrów od krakowskiego Rynku Głównego. Przygotowując projekt, wzięto pod uwagę podstawę programową kształcenia ogólnego, z dostosowaniem do drugiego etapu edukacji szkolnej (klasy IV-VI).
W linku poniżej znajdziecie Państwo cały program ścieżki edukacyjnej.

Po odpowiednich modyfikacjach ze ścieżki mogą skorzystać również dzieci z młodszych i starszych klas.

W cenie zapewniamy zwiedzanie zamku i sal zamkowych, dziedzińca, ganków straży, wyjście na wieżę zamku Korzkiew.
W przypadku 2-dniowych wycieczek proponujemy nocleg oraz posiłki w bazie ZHP, zlokalizowanej w sąsiedztwie zamku.

Będę wdzięczna za przekazanie tej informacji nauczycielom odpowiednich klas.
Zapraszam serdecznie do kontaktu. Służę pomocą w rezerwacji terminu wycieczki.

Z serdecznymi Pozdrowieniami,

BEATA MICHALEC