Pokaz obsługi systemu elektronicznego naboru do szkół ponadpodstawowych

Opublikowano: poniedziałek, 15 czerwiec 2020 Drukuj E-mail

Drodzy uczniowie klasy ósmej!

15 czerwca rozpoczął się już proces elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Tych, którzy jeszcze nie zapoznali się z filmem firmy VULCAN objaśniającym rekrutację do szkół ponadpodstawowych zapraszam na stronę:

https://www.youtube.com/watch?v=2cRjtr30HZc&feature=youtu.be

Film znajdziecie też na stronie:

https://malopolska.edu.com.pl/kandydat/app/index.html

Otrzymaliście od administratorów szkolnych lub wychowawców loginy i hasła, za pośrednictwem których logujecie się na stronie (link poniżej), nie zakładacie konta samodzielnie; (hasło można zmienić, ale koniecznie zapisać, by nie zapomnieć):

https://malopolska.edu.com.pl/kandydat/app/login.html

Uwagi do obsługi elektronicznej rekrutacji w systemie:

1. Uzupełniając wniosek pamiętajcie, że wszystkie wymagane pola muszą zostać uzupełnione, następnie drukujecie wniosek.

Wydrukowany wniosek i podpisany przez rodzica należy złożyć w szkole pierwszego wyboru.

2. Wniosek można też podpisać i złożyć elektronicznie, ale taki wniosek musi być podpisany przez oboje rodziców zgodnie z procedurą postępowania – (ścieżka profilu zaufanego); następnie należy wybrać opcję: złóż wniosek.

Oba wnioski są jednakowo ważne, wybieracie tylko jeden sposób składania wniosku.

Jeżeli wniosek został złożony, to oczekuje na weryfikację przez szkołę ponadpodstawową. Następnie wniosek zostanie zaakceptowany.

3. Wybierając preferencje pamiętajcie, że liczba wybranych oddziałów nie ma znaczenia, ale ich kolejność ułożenia już tak. Ilość szkół wybranych określa limit, przeważnie są to trzy szkoły. System będzie was przypisywał do oddziałów kolejno ułożonych. Zakwalifikowani zostaniecie tylko do jednego oddziału w zależności od wyliczonych punktów rekrutacyjnych określonych przez szkołę ponadpodstawową. (źle wybraną szkołę kasujemy x, a ułożenie oddziałów zmieniamy strzałkami: góra, dół)

4. Arkusz osiągnięć tj. oceny ze świadectwa i osiągnięcia wpisują administratorzy w szkole podstawowej. Koniecznie informujcie administratorów lub szkołę podstawową o zauważonych błędach w waszych wnioskach.

5. Pamiętajcie o terminach rekrutacyjnych, jednak nie ważna będzie kolejność składania wniosków, tylko liczba pozyskanych punktów (macie czas ostatecznie do 10 lipca) nie zapomnijcie do 10 lipca dostarczyć świadectwa, a do 4 sierpnia zaświadczenia o wynikach egzaminu, zaś do 18 sierpnia o potwierdzeniu woli przyjęcia do szkoły:

W przypadku pytań jestem dostępna pod email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub znajdziecie mnie na Skype lub Messenger. Mogę służyć pomocą na indywidualnych konsultacjach w szkole. Pozdrawiam Bogusława Faron

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

Mpod Artykul
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.