Święto latawca

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: czwartek, 26 październik 2006 Opublikowano: czwartek, 26 październik 2006 Drukuj E-mail

Przedstawione w planie pracy świetlicy szkolnej na dzień 29.09.br. Święto latawca, nie odbyło się w tym dniu, ze względu na brak sprzyjającego wiatru. Pogoda owszem była słoneczna, ale to nie wystarczy, aby latawiec mógł się unieść i poszybować w przestworza.
Czekaliśmy niecierpliwie na sprzyjającą aurę, niczym żeglarze na morzu. Wreszcie nadszedł upragniony i długo oczekiwany dzień. 25 października od rana wiał trochę chłodny wiatr, zapowiadając ciekawy konkurs. Uczestnicy wiedzieli, że ocenie będzie podlegało pomysłowe i estetyczne wykonanie, jak również lot latawca. Do konkursu zgłoszonych zostało 5 latawców, niestety jeden z nich w tym dniu uległ uszkodzeniu w czasie transportu do szkoły.
Ostatecznie zebraliśmy się przed szkołą (dzieci ze świetlicy szkolnej) i pod opieką p. B. Kubali udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie odbyło się puszczanie latawców.
Wspólnie ustaliliśmy, że najpiękniejszy latawiec wykonała Natalia Wiśniowska z klasy II zajmując tym samym exequo I miejsce z Karoliną Rudek z klasy III, której latawiec poszybował najwyżej. Drugie miejsce zajęły Ewa Lipińska z klasy IV i Marzena Toboła z tej samej klasy, a trzecie zdobyła Kamila Gadzina z klasy II.
Ciekawe i pełne atrakcji widowisko utrwaliła na fotografii pani B. Kubala, która była organizatorem tego konkursu. (Zdjęcia w Naszej Galerii)

Zwyciezkie Druzyny 2015