Organizacja nauczania zdalnego

Opublikowano: niedziela, 25 październik 2020 Drukuj E-mail

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej informuję, że od 26 października 2020 r. do 8 listopada 2020 r. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej.

Uczniów i pracowników szkoły przebywających na terenie placówki obowiązuje reżim sanitarny i obowiązek przestrzegania wdrożonych procedur bezpieczeństwa.

Organizacja pracy szkoły przedstawia się następująco:

• Od 26 października do 8 listopada br. w klasach I - III  zajÄ™cia dydaktyczne sÄ… prowadzone w szkole, zgodnie z planem lekcji.
  • Åšwietlica funkcjonuje bez zmian.
  • Biblioteka szkolna jest czynna zgodnie z planem.
  • Praca pedagoga szkolnego pozostaje bez zmian.
  • Obiady dla klas I - III bÄ™dÄ… wydawane wedÅ‚ug dotychczasowego harmonogramu.
  • Dzieci niekorzystajÄ…ce z obiadów po skoÅ„czonych zajÄ™ciach udajÄ… siÄ™ do domu lub na Å›wietlicÄ™ (aktualnie zapisani).

• W klasach IV - VIII zajÄ™cia odbywajÄ… siÄ™ w formie zdalnej  wg planu lekcji (nauka na odlegÅ‚ość).
  •  MateriaÅ‚ lekcyjny bÄ™dzie przesyÅ‚any poprzez dziennik Librus Synergia.
  • Od listopada zajÄ™cia bÄ™dÄ… organizowane on-line. Uczniowie zostanÄ… poinformowani o harmonogramie spotkaÅ„ on-line z odpowiednim wyprzedzeniem.
  • Wszyscy nauczyciele pozostajÄ… w budynku szkolnym.
  • Nauczyciele klas IV-VIII, którzy w okresie nauki zdalnej przebywajÄ… na kwarantannie, po uzgodnieniu z dyrektorem mogÄ… prowadzić zajÄ™cia edukacyjne w miejscu swojego zamieszkania. W przypadku pobytu nauczyciela na zwolnieniu lekarskim (L-4) w okresie nauczania zdalnego nie organizuje siÄ™ zastÄ™pstw doraźnych.
  • ZajÄ™cia rewalidacyjne i specjalistyczne prowadzone sÄ… w szkole zgodnie z planem, z zachowaniem procedur bezpieczeÅ„stwa i reżimu sanitarnego; z wyjÄ…tkiem osób przebywajÄ…cych na kwarantannie. Możliwa jest zmiana terminu w uzgodnieniu z nauczycielem prowadzÄ…cym.
  • Rodzic zgÅ‚asza do wychowawcy klasy dziecko, które ze wzglÄ™du na warunki domowe nie bÄ™dzie mogÅ‚o uczyć siÄ™ zdalnie w domu, w celu zorganizowania nauczania stacjonarnego lub zdalnego w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).
  • Głównym źródÅ‚em wymiany informacji pomiÄ™dzy nauczycielem, uczniem oraz jego rodzicem jest dziennik elektroniczny Librus Synergia.
  • Dokumentacja pracy nauczyciela odbywa siÄ™ na dotychczasowych zasadach: dzienniki tradycyjne oraz e-dziennik.
  • Wszystkie koÅ‚a zainteresowaÅ„ oraz zajÄ™cia dydaktyczno-wyrównawcze prowadzone w ramach wolontariatu ulegajÄ… zawieszeniu.
  • Uczniowie, odbywajÄ…cy naukÄ™ na odlegÅ‚ość, majÄ… prawo do korzystania z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formie zdalnej lub stacjonarnej.
  • Ocenianie ucznia w czasie zdalnego nauczania jest zgodne z zapisami zawartymi w Statucie SzkoÅ‚y.

Logo Krft