Kampania ,,Mała książka - wielki człowiek"

Opublikowano: piÄ…tek, 06 listopad 2020 Drukuj E-mail

W dniu 5.11. 2020r zostały uczniom przekazane Wyprawki Czytelnicze, przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek’’. Strategicznym jej celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.
Tegoroczny etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.
W skład Wyprawki Czytelniczej weszły: książka ,,Pierwsze abecadło’’, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów ,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem’’ oraz kreatywny alfabet.
Mamy nadzieję, że Wyprawka Czytelnicza zachęci pierwszoklasistów do samodzielnego czytania oraz rozbudzi w nich pasję do stałego poszerzania wiedzy i umiejętności.

MZwyciezcy