HEJT

Opublikowano: poniedziałek, 21 grudzień 2020 Drukuj E-mail

Hejt – to działania w Internecie będące przejawem złości, agresji i nienawiści, wszelkie formy uderzenia w kogoś nienawistnym słowem, szydzącą grafiką, ośmieszającym zdjęciem czy filmem. Hejt to nic innego, jak odmiana cyberprzemocy z wykorzystaniem głównie: poczty elektronicznej, czatów, komunikatorów, stron internetowych, blogów, serwisów społecznościowych, grup dyskusyjnych, serwisów SMS i MMS

Drodzy Rodzice! Również Wasze dziecko może stać się zarówno ofiarą hejtu, jak i jego sprawcą.
Polecam Państwu spot, który powstał na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach realizacji „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Film ma zwrócić uwagę dorosłych na problem hejtu wśród młodych ludzi, uwrażliwić na niepokojące zachowania dzieci oraz wskazać, gdzie szukać pomocy. Temat ten jest szczególnie ważny, ponieważ obecnie dzieci i młodzież mnóstwo czasu spędzają w sieci, coraz częściej wykorzystując Internet do tego, by kogoś złośliwie skrytykować, brutalnie obśmiać, dosadnie obrazić lub znieważyć. Powszechność tego zjawiska powoduje, że wśród użytkowników Internetu panuje coraz większe znieczulenie na tego typu zachowania, skutkujące niestety cichym przyzwoleniem, brakiem reakcji, obojętnością.

DRODZY RODZICE! BĄDŹCIE CZUJNI!

MSWiA - Hejt - YouTube (klik)

M01 2014 2 127