Czwarty przedmiot na egzaminie ósmoklasisty 2021/2022

Opublikowano: piątek, 29 styczeń 2021 Drukuj E-mail

W roku szkolnym 2020/2021 ostatni raz odbędzie się egzamin ósmoklasisty tylko z 3 przedmiotów. W związku z reformą edukacji od roku szkolnego 2021/2022 wszyscy uczniowie podstawówek będą musieli wybrać dodatkowy przedmiot na teście — biologię, chemię, fizykę, historię lub geografię.

Wyboru będzie trzeba dokonać na początku ósmej klasy do 30 września. Wówczas uczeń składa deklarację z jakiego przedmiotu będzie zdawał egzamin.

Do tej pory podobnie było przy wyborze języka obcego. Nad przedmiotem trzeba się poważnie zastanowić, bo zdania nie można zmienić.

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała w informatorach na rok 2021/2022, że egzaminy z tych przedmiotów będą trwały po 90 minut. W dokumentach znajdują się również przykładowe zadania, ich liczba oraz punktacja.

Machal 5