Wielki sukces muzyczny naszej uczennicy Wiktorii Roczniak z klasy 7

Opublikowano: piątek, 19 luty 2021 Drukuj E-mail

Wiktoria Roczniak, uczennica klasy 7a, reprezentując naszą szkołę pastorałką pt. „Kołysanka dla Jezusa” wyśpiewała 1. miejsce w XXI Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych  oraz Grand Prix w XVI Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „O muszlę św. Jakuba” w Brzesku.

Organizatorami Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych było Dębińskie Centrum Kultury we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze. Do konkursu mogli przystąpić soliści lub duety  w pięciu kategoriach wiekowych:

• I grupa wiekowa – przedszkolaki i dzieci z klas „0”
  • II grupa wiekowa – dzieci z klas I - III szkoły podstawowej
  • III grupa wiekowa – dzieci z klas IV - VI szkoły podstawowej
  • IV grupa wiekowa – uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej
  • V grupa wiekowa – kategoria OPEN (powyżej 14 lat).

Uczestnicy zobowiązani byli  do zarejestrowania wykonania kolędy lub pastorałki przy pomocy kamery, smartfonu lub innego urządzenia umożliwiającego utrwalenie dźwięku i obrazu. Film musiał zostać nagrany tak, aby nie budził wątpliwości co do autentyczności wykonania utworu przez uczestnika. Konkurs przeprowadzony on-line cieszył się  dużym zainteresowaniem, a zdaniem jury konkursowego poziom nadesłanych materiałów był bardzo wysoki. Koncert można oglądnąć na kanale YouTube Dębińskiego Centrum Kultury.

Organizatorem  Powiatowego  Konkursu Kolęd i Pastorałek „O muszlę św. Jakuba” była  Parafia Rzymskokatolicka NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku, przy wsparciu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Brzesku  oraz sponsorów.

Konkurs odbył się  w formie zdalnej, a uczestnicy mieli za zadanie nagrać i przesłać swój występ, który oceniała komisja.  Brali  w nim udział soliści oraz zespoły dziecięce i młodzieżowe z powiatu brzeskiego. Uczestnicy byli oceniani w 8 kategoriach. Konkurs od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Eliminacje wstępne polegały na przesłaniu nagrania audiowizualnego podmiotu zgłaszającego się do konkursu. W tym roku wymogiem konkursowym było wykonanie, w języku polskim, jednej, dowolnej kolędy lub pastorałki religijnej o tematyce bożonarodzeniowej.

W niedzielę 31 stycznia 2021 r. o godz. 17.00 w ramach Brzeskiego Koncertu Noworocznego w Sanktuarium św. Jakuba w Brzesku miał miejsce finał konkursu, podczas którego ogłoszone zostały wyniki i wręczone nagrody rzeczowe i pieniężne. Grand Prix to najwyższe miejsce w konkursie. Koncert  można oglądnąć na kanale YouTube:

XVI Brzeski Konkurs Kolęd i Pastorałek O Muszlę Świętego Jakuba 2021 - YouTube

Gratulujemy Wiktorii  i życzymy dalszych sukcesów!

Zw Druzyna2019