Wygrana klasy 7a w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym „Oda do radości”

Opublikowano: środa, 03 marzec 2021 Drukuj E-mail

Klasa 7a Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej zdobyła 1. miejsce w kategorii Innowacyjność w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym „Hymn Europejski-Oda do radości” i wygrała 7-dniową wycieczkę do Zakopanego, którego organizatorem jest Fundacja Honor Pomagania Dzieciom.

Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz kultury wspólnego śpiewania, jak również ujawnianie uzdolnień i umiejętności muzycznych dzieci.

Konkurs organizowany był na terenie całej Polski. Zadaniem konkursowym było wykonanie przez całą klasę „Ody do radości” – hymnu europejskiego. Utwór musiał być zaśpiewany z pamięci z podkładem muzycznym z płyty lub z akompaniamentem własnym albo a’capella (sam śpiew bez muzyki). Nagranie przesłane na adres e-mail organizatora konkursu musiało być zapisane w formacie możliwym do umieszczenia i odtworzenia na stronie Facebook – owej organizatora konkursu.

Jury oceniało znajomość utworu, pomysłowość wykonania, walory artystyczne, poprawność śpiewu, zaangażowanie oraz umuzykalnienie.

Każdy z uczniów miał za zadanie samodzielnie nagrać w domu piosenkę do wybranego podkładu muzycznego. Całe nagranie zmontował Tomasz Dunaj uczeń klasy 7a.

Do konkursu klasę przygotowała wychowawczyni pani Elżbieta Rega.

Nagranie można obejrzeć na stronie szkoły:

M 20161214 103415